Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dwa lubuskie memoriały w oczekiwaniu na decyzję zarządu

Dwa lubuskie memoriały w oczekiwaniu na decyzję zarządu

fot. archiwum

Pod siatkę dotarła piłkarska zaraza. Pierwsza liga ma ruszyć 10 października. Teoretycznie. Dopiero 16 września, a kto wie czy nie później, dowiemy się ile drużyn zagra na zapleczu ekstraklasy i czy w tym gronie będzie Orzeł Międzyrzecz.

Pewne jest, że w najbliższy weekend w Międzyrzeczu odbędzie się drugi memoriał tragicznie zmarłych siatkarzy Orła – Michała Pajora i Pawła Dziekanowskiego. Oprócz gospodarzy, którzy w zmienionym, bardzo mocnym składzie trenują od tygodni tak jakby cały czas byli w pierwszej lidze, zagrają w nim zespoły Rajbudu GTPS Gorzów, Jokera oraz Ribnica Kraljevo – czwarta drużyna serbskiej ekstraklasy (początek gier w piątek od godz. 16 oraz w sobotę od godz. 10.30 i 16).

19 i 20 września Orzeł, GTPS i Joker przeniosą się do Gorzowa na Memoriał Ryszarda Świątkiewicza (dołączy do nich drugoligowa Olimpia Sulęcin). A co dalej?

Mam nadzieję, że 16 września poznamy ostateczne decyzje co do kształtu pierwszej ligi, zapewne w ostatniej chwili powiększonej do 13 drużyn – mówił z nadzieją rzecznik GTPS Dominik Chlebicki.Wtedy z niecierpliwością będziemy czekać na zupełnie nowy terminarz rozgrywek. Być może pierwsza kolejka, zaplanowana na 10 października, zostanie zachowana. Pozostałe rozstawienie będzie jednak zapewne zupełnie inne. Ważne, abyśmy ruszyli do gry w terminie. Do tego są jednak potrzebne przyszłotygodniowe, ostateczne rozstrzygnięcia – dodał Chlebicki.Dla gorzowian jeden termin na pewno nie zmieni się. 7 października GTPS przystąpi do rywalizacji w Pucharze Polski. Zagra z Morzem w Szczecinie. Trzy dni później ma zmierzyć się w pierwszej lidze z Energetykiem w Jaworznie. Czy faktycznie tak będzie? Czas pokaże. GTPS w pierwszych grach kontrolnych przegrał ostatnio w Babimoście z Orłem, Jokerem i Treflem Gdańsk po 0:3.

Wszyscy przekonają się za chwilę, że cała trójka to będą faworyci pierwszej ligi, choć niektórzy z nich jeszcze nie wiedzą, czy tutaj zagrają, mam nadzieję, że tak – powiedział trener GTPS Sławomir Gerymski.Nasz mocno odmłodzony zespół dopiero się kształtuje, sprawdza w boju. Najważniejsze, że wszyscy ciężko pracują i ufają w dobrą przyszłość. Kibice nową gorzowską drużynę będą mogli poznać podczas memoriału Świątkiewicza. Serdecznie zapraszam wszystkich na trybuny.

Autorem tekstu jest Ireneusz Klimczak

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved