Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: To zwycięstwo wzmocni psychicznie naszą drużynę

Ryszard Bosek: To zwycięstwo wzmocni psychicznie naszą drużynę

fot. archiwum

- Wpływ na słabszą postawę zespołu miały dwie rzeczy. Po pierwsze drużyna była  zaskoczona dobrą postawą Hiszpanów, którzy wcześniej w żadnym meczu nie grali tak dobrze. Po drugie, ryzykowali zagrywką, odrzucili nas od siatki i mieliśmy problemy - ocenił  Bosek.

 

Być może ta słabsza postawa była spowodowana, że przez ostatnie dwa dni, dużo się mówiło, że już mamy wygrany złoty medal. Myślę, że dwa dni wolnego i tak duża presja na zawodnikach ich usztywniła. Muszą się przyzwyczaić do niej i do tego, że mogą grać o medale – ocenił wygrany przez Polaków mecz z Hiszpanami (3:2) – mistrz olimpijski z 1976 roku i były trener reprezentacji Polski.

– Zaskoczył mnie brak Bąkiewicza. Spisywał się bardzo dobrze w poprzednich meczach. W trakcie meczu udowodnił, że jest bardzo mocnym zawodnikiem w tej drużynie. Nie znam powodów, dla których trener chciał spróbować czegoś nowego, ale na pewno to było zaskoczenie.Ryszard Bosek uważa, że pomimo słabszej postawy naszej drużyny, meczu z Hiszpanią pomoże Polakom w dalszej fazie turnieju. –To zwycięstwo wzmocni psychicznie naszą drużynę. Wtedy, kiedy wszystko się układa i każde zagranie wychodzi to łatwo się wygrywa. Natomiast, kiedy ma się słabszy dzień, a w turnieju to się zdarza to zwycięstwo jest cenniejsze. Trzeba pamiętać, że Hiszpanie mieli piłkę meczową w górze i nasz zespół się nie poddał. Walczyli do końca, a to na pewno wzmacnia charakter zespołu, dodaje pewności siebie.

* więcej na wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved