Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polski blok marzeń

Polski blok marzeń

fot. archiwum

Mecz Polska - Hiszpania na mistrzostwach Europy siatkarzy. Remis 2:2 w setach, w tie-braku przegrywamy 13:14. Meczbol dla Hiszpanów. Piotr Gruszka atakuje, ale rywale podbijają jego uderzenie. Wyprowadzają kontrę...

Piłka wędruje do Israela Rodrigueza , ten uderza z całych sił, ale odbija się od polskiej ściany. Uciekliśmy spod gilotyny. Udało się dzięki świetnemu potrójnemu blokowi, najlepszemu, jaki można sobie wymarzyć.Rodrigueza w tej decydującej akcji zatrzymali Bartosz Kurek, Piotr Gruszka i Marcin Możdżonek, a więc zawodnicy mierzący odpowiednio 205, 206 i 211 centymetrów. Takiej ściany nie jest w stanie na tureckich mistrzostwach postawić żadna inna drużyna. Nawet posiadająca w składzie kilku olbrzymów Rosja, nawet jak zawsze wysoka ekipa Holandii.

Ten blok marzeń okazał się ścianą nie do przejścia dla Rodrigueza. Punkt na 14:14 dla Polski był przełomowym momentem tie-breaka. Potem jeszcze dwa razy przeciwnicy zostali "zaczapowani". Najpierw Sergio Noda został ukarany za swoją butność przez Marcina Możdżonka, a chwilę później Daniel Pliński powstrzymał Alberto Salasa. Dzięki temu wygraliśmy 17:15 i cały mecz 3:2.

Najwyższy blok na całym turnieju to z pewnością duży atut Polaków. Daniel Castellani ma do dyspozycji nadzwyczaj wielu ponad 2-metrowych graczy. W spotkaniu z Niemcami w pewnym momencie na boisku przebywała przez chwilę najwyższa drużyna w historii światowej siatkówki – Możdżonek (211 cm), Kurek (205), Pliński (205), Gruszka (206), Zagumny (200) i Piotr Nowakowski (205), który wszedł na podwyższenie bloku za Michała Bąkiewicza (196). Średnia wzrostu tego składu to ponad 205 centymetrów. To musi robić wrażenie. Na wszystkich. 

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved