Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Paweł Zagumny: Zbyt szybko uwierzyliśmy, że łatwo wygramy

Paweł Zagumny: Zbyt szybko uwierzyliśmy, że łatwo wygramy

fot. archiwum

Biało-czerwoni po dramatycznym meczu pokonali Słowację. Mimo, że prowadzili już 2:1, to nasi południowi sąsiedzi zdołali doprowadzić do tie breaka. - Chyba zbyt szybko uwierzyliśmy, że łatwo wygramy - mówi Paweł Zagumny.

Jesteście mistrzami horrorów, ale można powiedzieć uff – udało się.

Paweł Zagumny: Udało się. To był mecz dla Słowaków o nic, dla nas o wszystko. Dlatego tak to wyglądało. Oni grali na luzie, a my chyba zbyt szybko uwierzyliśmy, że łatwo wygramy. Na szczęście wytrzymaliśmy, zwyciężyliśmy w tie breaku. Mam nadzieję, że to będzie dobre przetarcie przed półfinałem.

Trochę ostatnio narzekaliśmy na wyniki, ale jak spojrzymy na ostatnie trzy lata to zdobyliśmy wicemistrzostwo świata, a teraz mamy półfinał mistrzostw Europy.– Myślę, że nie ma co narzekać. Weszliśmy do półfinału. W dalszych spotkaniach na pewno nie złożymy broni. Chcemy wywalczyć jakiś krążek, a jaki będzie jego kolor? Niewiadomo. Z pewnością będziemy starać się ze wszystkich sił. Dawno już Polska nie zdobyła medalu na tej imprezie i dlatego bardzo chcemy stanąć na podium.

Czujecie już zmęczenie?

– No na pewno. Było to już piąte spotkanie. Czujemy te mecze w kościach, ale będziemy mieli dzień wolnego. Myślę, że zregenerujemy siły i przystąpimy do półfinału w pełni dyspozycji.

* W Izmirze rozmawiał Marcin Lepa (Polsat Sport)

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved