Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. E: Mistrzowie Europy nie obronią tytułu

ME, gr. E: Mistrzowie Europy nie obronią tytułu

fot. archiwum

Aktualni wciąż mistrzowie Europy - Hiszpanie musieli uznać dziś wyższość Niemców, tym samym tracąc szansę awansu. W ostatnim spotkaniu w grupie E Francja pokonała 3:1 Grecję i utrzymuje spore szanse na awans do półfinałów.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku G.Falaski, a po błędzie dotknięcia siatki, Hiszpanie prowadzili 2:0. Po kolejnym skutecznym ataku Falaski o czas poprosił Raul Lozano (3:0). Słaba postawa Niemców sprawiła, że jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Hiszpanie wyraźnie prowadzili 6:1, a zeszli na nią z przewagą sześciu "oczek". Atak z przechodzącej piłki Schwarza zniwelował część strat – 8:5, a błąd Rodrigueza pozwolił Niemcom zbliżyć się jeszcze bardziej do rywala – 10:8. Kolejny świetny atak G.Falaski wyprowadził zespół z półwyspu Iberyjskiego na prowadzenie 14:10. Na drugą przerwę techniczną oba zespoły zeszły po ataku Nody. Lepszy powrót na parkiet zaliczyli Hiszpanie, którzy zdobyli punkt po kiwce Torresa (17:12). Po błędzie w przyjęciu Andrae o czas zmuszony był prosić szkoleniowiec reprezentacji Niemiec. Pojedynczy blok Rodrigueza na Schopsie i udany atak z kontry tego zawodnika podwyższył już i tak wysoką przewagę Hiszpanów na 22:14. Trzy punkty z rzędu odrobione przez Niemców, sprawiły iż o czas poprosił J.Velasco (22:17). As serwisowy Rodrigueza dał Hiszpanom piłkę setową (24:18), a partię zakończył skuteczny atak G.Falaski – 25:19.

Drugi set tego spotkania rozpoczął się od udanego ataku Schwarza, a po świetnej zagrywce i punktowym bloku na Nodzie, Niemcy prowadzili już 5:2. Po czasie wziętym przez J.Velasco, Hiszpanie odrobili część strat (5:4), gdy Grozer został zatrzymany przez blok. Na pierwszą przerwę techniczną, jednak to Niemcy zeszli z prowadzeniem 8:6, po świetnym zbiciu Grozera. Atak Nody z szóstej strefy zmniejszył prowadzenie Niemców, jednak w następnej akcji błąd popełnił Rodriguez i ponownie Hiszpanie przegrywali trzema punktami – 11:8. Blok Miguela Angela Falaski na Krommie (13:12), zmusił Raula Lozano do wzięcia czasu. Jeszcze przed przerwą Niemcy zdołali wrócić najpierw do dwóch punktów przewagi, a po błędzie Lobato w przyjęciu zeszli na przerwę techniczną z prowadzeniem 16:13. Atak w blok Grozera zniwelował wysoką przewagę (16:15), a świetne zbicie na kontrze w wykonaniu G.Falaski doprowadziło do remisu – 17:17. Autowy atak Nody sprawił, iż Niemcy wrócili na prowadzenie (19:18), jednak na krótko. Po bardzo dobrej zagrywce Rodrigueza 20:19 wygrywali Hiszpanie. Szczęśliwy atak G.Falaski wyprowadził jego zespół na dwupunktową przewagę – 22:20, którą jednak po kolejnym autowym zbiciu Nody, stracili (22:22). Blok Kromma na G.Falasce zmusił trenera Hiszpanów do wzięcia czasu. Jego podopieczni przegrywali 24:23. Dwa udane bloki na G.Falasce dały Niemcom zwycięstwo w tym secie – 27:25.

Trzecią partię otworzył udany atak Kromma, ale po trzech asach serwisowych Rodrigueza Hiszpanie prowadzili już 4:1. Zmusiło to Raula Lozano do wzięcia czasu. Po powrocie na boisko Niemcy odrobili straty, dzięki udanym atakom Grozera, 4:4. Po wyrównanym fragmencie, siatkarze z Niemiec wygrali dwie ważne akcje, a po błędzie Rodrigueza, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Po kolejnej udanej kontrze Niemców, na boisku pojawił się Palharini w miejsce Nody. Blok na Rodriguezie i aut po ataku G.Falaski sprawił, iż podopieczni Raula Lozano prowadzili już 14:10. Czas dla Hiszpanów nic nie zmienił. Na drugą przerwę techniczną Niemcy zeszli z pięciopunktową przewagą, po udanym zbiciu Kromma – 16:11. Krótką serię Hiszpanów (dwukrotnie skutecznie Palharini) przerwał świetnym atakiem Grozer (17:13). Kolejne udane akcje w wykonaniu tego zawodnika podwyższały przewagę Niemców – 19:15. Skuteczna kontra Hiszpanów (19:18) sprawiła, iż o czas poprosił Raul Lozano. Po nim błąd popełnił Grozer i gra wyrównała się (19:19). Po raz kolejny w decydującym momencie na blok nadział się G.Falasca, co dało Niemcom prowadzenie 23:22. Czas dla podopiecznych J.Velasco pozwolił im tylko na wyrównanie. Partie tę, podobnie jak drugiego seta zakończył blok Niemców na G.Falasce – 25:23.Czwarty set rozpoczął się od udanego plasu Kromma, ale to Hiszpanie prowadzili 3:2, po autowym ataku Grozera. Wyrównana walka trwała aż do przerwy technicznej, gdzie żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej, niż jednopunktowej przewagi – 8:7 dla Niemców. Po powrocie na boisko świetnie zbijał Grozer, wyprowadzając swoją drużynę na dwupunktowe prowadzenie – 9:7. Punktowy blok na atakującym reprezentacja Niemiec, zbliżył Hiszpanów do remisu (11:10). Dwa kolejne bloku na Palharinim zmusiły J.Velasco do wzięcia czasu. Jego podopieczni przegrywali 14:10. As serwisowy Grozera i punkt z bloku Gunthora, sprowadził oba zespoły na druga przerwę techniczną – 16:10. Kolejne błędy Hiszpanów i świetne zagrywki Grozera, sukcesywnie podwyższały prowadzenie Niemców – 18:10. Atak z drugiej piłki M.A Falaski zniwelował przewagę podopiecznych Raula Lozano do pięciu punktów (18:13), jednak chwila przerwy dla siatkarzy z Niemiec, pozwoliła im wrócić do dobrej gry – 20:13. W końcówce Hiszpanie starali się jeszcze odrobić straty, ale dobrze spisujący się tego dnia zawodnicy reprezentacji Niemiec nie zamierzali oddawać zwycięstwa w tym secie i całym spotkaniu. Po ataku w antenkę G.Falaski mieli piłkę setową. Spotkanie zakończyli blokiem na atakującym reprezentacji Mistrzów Europy, którzy tym samym stracili szansę na obronę tytułu – 25:20.

Hiszpania- Niemcy 1:3

(25:19, 25:27, 23:25, 20:25)

Składy drużyn:

Hiszpania: Falasca G. (28), Salas (2), Falasca M.A. (3), Garcia-Torres (7), Rodriguez I. (2), Noda (7), Lobato (libero) oraz Rodriguez F., Molto (1) i Palharini (5)

Niemcy: Schwarz (12), Andrae, Wiebel (3), Schöps (5), Günthör (11), Steuerwald, Tille (libero) oraz Tischer (4), Böhme (4), Kromm (11), Bakumovski i Grozer (19)


Dzięki zwycięstwu 3:1 nad reprezentacją Grecji, drużyna z Francji bliższa jest awansu do półfinałów mistrzostw Europy. Jeśli jutro zwycięży z Hiszpanami, będzie obok Polski, drugim zespołem, który z grupy E zagra o medale.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Roumeliotisa, ale po bloku na Baevie to Francuzi prowadzili 2:1. Świetny blok, tym razem Greków na Rouzier, wyprowadził ich na prowadzenie, które jednak po dwóch asach serwisowych Samiki przeszło w ręce Francuzów (7:5). Udany atak ze środka Vadeleux sprowadził oba zespoły na pierwsza przerwę techniczną – 8:5. Po powrocie na parkiet skutecznie na kontrze atakował Rouzier (9:5), jednak błąd Francuzów i świetne zbicie Baeva zmniejszyło przewagę Trójkolorowych do dwóch punktów – 9:7. Świetny atak Antigi zmusił trenera Greków do wzięcia czasu (12:8). Po nim podopieczni Phillipe Blaina byli jednak nadal zdecydowanie lepsi (15:10), i na druga przerwę techniczną zeszli z wysoką przewagą, po dynamicznym ataku Vadeleux – 16:11. Po powrocie na parkiet błąd na zagrywce popełnił Rouzier, ale świetny blok Antigi pozwolił Francuzom wrócić, a nawet powiększyć przewagę do sześciu punktów – 18:12. Czas dla reprezentacji Grecji nie zmienił oblicza tego seta. Nadal dominowali Trójkolorowi (20:14 po ataku Rouziera). Zmiany w greckiej drużynie nie przynosiły rezultatu, tym bardziej, iż świetnie w ataku spisywał się Samica – 23:16. Po autowej zagrywce Roumeliotisa Francuzi mieli piłkę setową. Partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla Trójkolorowych.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 2:0 Francuzów, po bloku na Roumeliotisie. Grekom udało się wyrównać (2:2), ale najpierw Samica wyprowadził swój zespół na prowadzenie skutecznym atakiem, a udanym blokiem podwyższył je Vadeleux – 4:2. Błąd przekroczenia linii trzeciego metra sprawił, iż Francuzi osiągnęli czteropunktową przewagę – 6:2. Po czasie dla Greków, blok-antenka-aut atakował Roumeliotis (6:3), ale na pierwszą przerwę techniczną pewnie prowadzili Francuzi – 8:4 – po nieudanej zagrywce Baeva. Po powrocie na boisko Vadeleux nadział się na blok, a w następnej akcji Antiga zaatakował w siatkę, co zmniejszyło przewagę Francuzów – 8:6. Trójkolorowi jednak szybko wrócili do pewnego prowadzenia (10:6). Z każdą kolejną akcję gra Greków wyglądała jednak coraz lepiej, co sprawiło iż podopiecznym trenera Blaina coraz ciężej zdobywało się punkty (13:11). Na druga przerwę techniczną oba zespoły udały się po błędzie na zagrywce Tzouritsa – 16:13. Autowy atak Antigi i blok na Rouzier pozwolił Grekom wyrównać (16:16). Francuzom udało się wrócić do prowadzenia (18:16), ale sprytny plas Baeva doprowadził do remisu, po 18. Po raz kolejny dwupunktową przewagę Trójkolorowi stracili po autowym zbiciu Samiki (20:20), a blok na tym zawodniku dał Grekom prowadzenia 21:20. Francuzom ze stanu 24:22, udało się doprowadzić do remisu, po 24. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. Tę niezwykle wyrównaną i nerwową końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli Grecy – 32:30, w decydującym momencie zatrzymując Rouzier blokiem.

Trzecią partię otworzył dynamiczny atak Samiki, a po drugim równie dobrym zbiciu tego zawodnika było 2:0. Już przy stanie 3:0 dla Francuzów o czas poprosił szkoleniowiec greckiego zespołu. Grekom udało się odrobić dwa „oczka", ale passę rywali przerwał Samica, plasując w boisko – 4:2. Szczęśliwy atak Vadeleux dał Francuzom szósty punkt (6:4), a po zbiciu Antigi (8:5), oba zespoły zeszły na przerwę techniczną. Po powrocie na boisko dłuższą wymianę wygrali Grecy (8:6 po ataku blok-aut Roumeliotisa), jednak chwilę później po asie serwisowym Bazina, Francuzi prowadzili 11:6. Blok na Baevie pary Kieffer-Rouzier podwyższył przewagę Trójkolorowych – 13:7. Do drugiej przerwy technicznej Grekom nie udało się odrobić strat. Podopieczni trenera Blaina prowadzili pewnie 16:10, po błędzie dotknięcia siatki po stronie greckiej. Po przerwie Tzouritsowi udało się powstrzymać najpierw Vadeleux, a akcję później Rouzier – 17:13 – co zmusiło trenera Francuzów do wzięcia czasu. Po nim jego zawodnicy spokojnie utrzymywali pięciopunktową przewagę (21:16 po ataku blok-aut Rouzier). Kontrolowali przebieg tego seta i spokojnie zwyciężyli 25:18, po kolejnym błędzie dotknięcia siatki przez Greków.

Czwartą partię tego spotkania od błędu rozpoczęli Francuzi (Samica atakował w taśmę), a po bloku na Rouzier, Grecy prowadzili 2:0. Świetna akcja Lappasa wyprowadziła jego zespół na trzypunktową przewagę – 4:1. Akcja blok-aut Samiki i kontra Antigi zniwelowała część strat Francuzów (6:5). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednak Grecy, po skutecznym ataku Baeva – 8:6. Po powrocie na boisko w kolejnej świetnej akcji pokazał się Baev (10:7), jednak po udanym zbiciu Rouzier, Francuzi zmniejszyli straty (10:9). Atak Lappasa pozwolił Grekom wrócić do pewnego prowadzenia – 13:10. Przewagę tę utrzymali do drugiej przerwy technicznej, na którą zeszli po ataku Roumeliotisa – 16:13. Błąd Rouzier w ataku, odkupili jego koledzy z drużyny (Kieffer w następnej akcji punktował blokiem), co zmusiło trenera Greków do wzięcia czasu – 17:15. Wyrównana walka punkt za punkt, coraz bardziej zbliżała siatkarzy z Grecji do zwycięstwa w tej partii. W ważnym momencie zagrywkę popsuł Antiga (20:18), jednak Rouzier naprawił ten błąd w ataku, co dało Francuzom nadzieję na sukces, jeszcze w tej odsłonie. Udany blok Bazina doprowadził do wyrównania – 21:21. Dopiero w końcówce Trójkolorowym udało się wyjść na prowadzenie – 23:22, po ataku Rouzier, który też dał swojemu zespołowy pierwszą piłkę meczową – 24:23. Spotkanie zakończył atak ze środka kapitana francuskiej drużyny – Kieffer (25:23).

Grecja – Francja 1:3
(18:25, 32:30, 18:25, 23:25)

Składy zespołów:

Grecja: Christofidelis (3), Tzourtis (15), Prousalis, Roumeliotis (20), Pantaleon (5), Baev (19), Papadimitriou (libero) oraz Stefanou, Armenakis, Kournetas (1), Smaragdis i Lappas (5)
Francja: Bazin (2), Rouzier (22), Vadeleux (13), Antiga (16), Samica (22), Kieffer (10), Henno (libero) oraz Takaniko i Tuia

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy E II rundy Mistrzostw Europy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę