Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Gorzkiewicz: Ważne jest to, jak zaprezentujemy się na boisku

Maciej Gorzkiewicz: Ważne jest to, jak zaprezentujemy się na boisku

fot. archiwum

Siatkarze Trefla Gdańsk mają za sobą turniej w Babimoście, a już niedługo rozegrają kolejny, tym razem w Suwałkach. O meczach sparingowym, lekkiej kontuzji odniesionej w Babimoście i I lidze serwisowi treflsport.com opowiedział Maciej Gorzkiewicz.

Kilka dni temu powróciliście z pierwszego turnieju, rozgrywanego w Babimoście. Zajęliście tam drugie miejsce. Jak oceniasz poziom zawodów?

Było to nasze pierwsze przetarcie jako drużyna. Myślę, że wyszło w miarę pozytywnie. Takie turnieje są nam potrzebne. Ale chyba nie potrafimy jeszcze przełożyć tego, co robimy na treningach, na te meczowe realia. Jednak myślę iż pokazaliśmy, że na obozie się nie oszczędzaliśmy.

Wszyscy dostali szansę gry. Trener nie wymagał od nas stuprocentowej perfekcji we wszystkim, nie zakładał, że ma nam od razu wszystko wychodzić. Wiadomo, że jesteśmy jeszcze na takim etapie przygotowań, że wiele rzeczy jest do poprawienia. Jednak wymagał tych elementów, nad którymi pracowaliśmy najwięcej na treningach. Można powiedzieć, że to wszystko wychodziło nam najlepiej w tym ostatnim meczu. Patrząc na sam poziom grania – był on najlepszy spośród wszystkich spotkań, które tam rozegraliśmy.Patrząc na wyniki poszczególnych spotkań, najbardziej zacięte spotkanie rozegraliśmy z Piłą, która ostatecznie zajęła I miejsce w turnieju. Czy faktycznie był to najbardziej wymagający przeciwnik w Babimoście?

Parząc na skład i doświadczenie zawodników, którzy tam występują to tak – był to nasz najgroźniejszy rywal. Ale sam mecz z Piłą nie stał na tak wysokim poziomie. Pierwszego seta zagraliśmy naprawdę dobrze, potem kolejne dwie partie wygrał Joker, później znowu my i na koniec tie-break. Nie było tak, że wszystkie sety były zacięte i o wyniku decydowały końcówki. Tylko w piątym secie różnica nie była tak widoczna. Oczywiście zależało nam na wygranej. Jednak poziom meczu nie był taki jak zakładaliśmy.

W trakcie pierwszego spotkania lekko podkręciłeś kostkę. Nie jest to chyba poważny uraz, który wyeliminowałby cię z gry?

Nie, oczywiście, że nie. To lekkie podkręcenie. Mimo wszystko zgłosiłem to trenerowi i później na mecze wchodziłem już z ławki. Nie skarżę się na żaden ból i staram się wykonywać wszystkie ćwiczenia.

Teraz czeka was kolejny wyjazd, do Suwałk. Tam zmierzycie się z kompletnie innymi drużynami. Jak przygotowujecie się do kolejnych spotkań turniejowych?

Tak naprawdę to do tych przedsezonowych turniejów nie przygotowujemy się jakoś specjalnie. Mamy z góry założone co robimy na treningach. Te spotkania są tylko grami kontrolnymi, które nie mają wpływu na nasze plany. Sam trener mówi, że nie musimy zajmować w tych turniejach pierwszych miejsc. Oczywiście chcemy wygrywać mecze, ale raczej interesuje nas to jak zaprezentujemy się na boisku.

Więcej w serwisie treflsport.com

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved