Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ilona Gierak: Można sporo osiągnąć bez gwiazd

Ilona Gierak: Można sporo osiągnąć bez gwiazd

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie jedną z podstawowych przyjmujących w białostockim AZS-ie będzie Ilona Gierak. Wychowanka Czarnych Węgrów poprzednie rozgrywki niemal w całości spędziła w kwadracie dla rezerwowych.

Wygląda na to, że z rezerwowej staniesz się pierwszoplanową postacią drużyny.

Ilona Gierak: Nie jest to takie pewne. Być może wróci jeszcze Justyna Sachmacińska, a są przecież Joasia Szeszko i Agnieszka Starzyk. Myślę, że z obsadą przyjęcia nie będzie wielkich kłopotów i niekoniecznie ja muszę grać w pierwszym składzie. Już przed ostatnim sezonem wydawało się, że będę częściej wchodziła na boisko, nie tylko na zagrywkę. Ale niestety okazało się inaczej. Ja jestem taką zawodniczką, że jeśli nie gram, to nie mam pewności siebie. Ciężko wejść na boisko na jedną, dwie piłki.

 Czy poprzednie sezony spędzone w AZS-ie coś ci dały?
– Pewnie, że tak. Bardzo dużo nauczył mnie trener Dariusz Luks, jak sądzę, jeden z najlepszych szkoleniowców w Polsce. Jednak nie da się też ukryć, że treningi to nie mecze, a te właśnie dają najwięcej.

To jak się czujesz jako zawodniczka "szóstkowa"? Tak przynajmniej jest podczas przygotowań.
Na pewno, wiedząc że trener mi ufa, lepiej mi się gra. Nie myślę, że popełnię jeden błąd i zejdę z boiska. Mam nadzieję, że rozegram się na tyle, by nie osłabiać tej drużyny.

Na co was stać? Ukuło się przekonanie, że AZS w tym sezonie będzie bardzo słaby.
Nie mamy wielkiego składu, ale jeśli do zdrowia wrócą Kasia Wysocka i Magda Godos, możemy się utrzymać. Nie załamujemy się gdy ktoś mówi, że jesteśmy kandydatem do spadku. W poprzednim sezonie udało się w Białymstoku zbudować dość silny zespół, stworzyły się duże apetyty, ale w sezonie zasadniczym wyprzedziła nas grająca głównie juniorkami Gedania. Można więc sporo osiągnąć bez gwiazd.

* Rozmawiał Miłosz Karbowski (lsk.net.pl)
* więcej w serwisie lsk.net.pl

 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved