Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Castellani: Walczyliśmy o każdą piłkę

Daniel Castellani: Walczyliśmy o każdą piłkę

fot. archiwum

Polacy po bardzo trudnym spotkaniu wygrali wczoraj z Hiszpanią. Daniel Castellani przyznał potem, że jego podopieczni nie zagrali dobrego spotkania. - Kluczem do naszego zwycięstwa było to, że walczyliśmy o każdą piłkę - podsumował szkoleniowiec.

Nie jesteśmy zadowoleni, ponieważ nie byliśmy w stanie wygrać, ale powinniśmy pamiętać o tym, że zagraliśmy dobre spotkanie – powiedział po wczorajszym meczu trener reprezentacji Hiszpanii, Julio Velasco .

Argentyński szkoleniowiec podkreślił wspaniałą grę swoich podopiecznych, która ma tym większą wartość jeżeli weźmie się pod uwagę wszystko to, co spotkało drużynę. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie pomimo tego, że Guillermo Falasca i José Luis Moltó nie byli w swojej najwyższej formie, że gramy na tym turnieju z nowymi zawodnikami, że mamy z powodu nieobecności bardziej doświadczonych zawodników na kluczowej pozycji takiego gracza jak 22-letni Sergio Noda . Z tego powodu myślę, że powinniśmy ocenić pozytywnie poprawę gry zespołu – mówi Velasco .

Szkoleniowiec hiszpańskiej reprezentacji przywiązuje dużą wagę do poprawy gry swoich podopiecznych w porównaniu do poprzednich spotkań, pktórą zaprezentowali podczas pojedynku z bardzo mocną drużyną, jaką jest Polska. – To było bardzo wyrównane spotkanie, grane przez obydwie ekipy na dobrym poziomie. W końcówce to dwie piłki zadecydowały o wyniku – stwierdza Velasco . – Generalnie zagraliśmy dobrze, mimo że mieliśmy momenty kiedy nie byliśmy zbyt pewni w ataku i mogliśmy obronić jedną piłkę więcej – dodaje szkoleniowiec, który przyznaje, że kluczem do zwycięstwa była jedna akcja. – To była ta różnica, jeśli bylibyśmy w stanie podbić wtedy piłkę, to wynik byłby inny.Trener polskiej reprezentacji, Daniel Castellani , pogratulował Hiszpanom ich gry. – Dziś Hiszpania zagrała tak jak prawdziwi mistrzowie Europy, zagrała najlepszy swój mecz podczas mistrzostw Europy i możliwe, że w tym roku, jako że widziałem dużo filmów z ich spotkań w tym sezonie – przyznał szkoleniowiec.

Kluczem do naszego zwycięstwa było to, że walczyliśmy o każdą piłkę, zagraliśmy w stu procentach z sercem. Nie zagraliśmy dobrego meczu, ale utrzymywaliśmy się w spotkaniu przez każdy moment, walczyliśmy o każdą piłkę i myśleliśmy jedynie o grze. To było bardzo ważne dla nas – przyznaje Castellani .

Atakujący hiszpańskiej reprezentacji, Guillermo Falasca , był wczoraj jednym z bohaterów spotkania. Pochodzący z Argentyny zawodnik podkreślił, że mecz stał pod znakiem wzlotów i upadków, które miały wpływ na rozstrzygnięcie losów wyrównanego tie-breaka. – Zaczęliśmy grać bardzo dobrze i kontynuowaliśmy grę na wysokim poziomie w drugim secie, począwszy od drugiej przerwy technicznej obniżyliśmy poziom i tak trwaliśmy do połowy czwartej partii. Później byliśmy w stanie zareagować i doprowadzić do tie-breaka. Piąty set był bardzo wyrównany i kilka decyzji sędziów faworyzowało Polskę, dając im dwa punkty, dwa punkty, które były tak ważne w końcówce – podkreśla młodszy z braci Falasca, który przypomina, że Hiszpania już cieszyła się z piłki meczowej – Nie mogliśmy wykorzystać tej okazji, powinnśmy byli wygrać ten mecz – zaznacza.

Zawodnik przyznaje, że nie gra na swoim najwyższym poziomie: – Staram się jednak dać drużynie jak najwięcej tylko mogę – mówi.

Co do przyszłości reprezentacji na turnieju, Falasca nie ma wątpliwości: – Mamy zamiar wygrać mecze, które nam zostały i wykorzystać naszą szansę do zakwalifikowania się do półfinałów. Jeśli nie wejdziemy do czwórki, będziemy walczyć o piąte miejsce – zapowiada atakujący.

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved