Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Twarda szkoła Grzegorza Wagnera

Twarda szkoła Grzegorza Wagnera

fot. archiwum

AZS Częstochowa - od lat kuźnia siatkarskich talentów. W tym roku z nowym „kowalem" - Grzegorzem Wagnerem. Taryfy ulgowej trener nie przewiduje. - To już nie dzieci. Wchodzą w dorosłe życie. Czeka ich ciężka szkoła - zapowiada szkoleniowiec.

Przedsmak owej szkoły część jego siatkarzy miała już w lecie. Nie był to jednak wakacyjny obóz integracyjny, a zgrupowania Kadry B, Uniwersjada i Memoriał Huberta Wagnera w Łodzi. W nich właśnie wystąpiło aż sześciu zawodników spod Jasnej Góry. – Nie będzie to tak do końca nowe otoczenie, nowy skład – powiedział nowy atakujący AZS-u, Paweł Mikołajczak.Ja sam znam już sporą część zespołu. Nie będzie to zlepek ludzi, ale mam nadzieję od razu zgrana drużyna i dobry skład.

Grzegorz Wagner nie ma zamiaru rozpieszczać swoich podopiecznych. – To są dorośli ludzie, już nie dzieci. Wchodzą w dorosłe życie. To by było nieuczciwe wobec innych zawodników zespołu. Wszyscy są traktowani tak samo. Czeka ich ciężka szkoła. Ale to jest przecież ich zawód. Oni chcą zaistnieć i muszą pracować. Ja też chcę pracować, więc może coś z tego wyjdzie – mówi.

Zatem po męsku, ale i wyrozumiale. – Każdy był młody. Po to jest trener i nauczyciele, żeby młodego człowieka kształtować – stwierdził Wagner. – Wręcz byłoby źle, jakby oni byli już ułożeni. Młodość ma swoje prawa.Ma też swoje przymioty, jak waleczność i chęć do gry. – Mam nadzieję, że pokażemy charakter i serce. Każdy z nas robi postępy i z treningu na trening będzie coraz lepszy. Pod koniec sezonu może to jeszcze zupełnie inaczej wyglądać – zaznaczył Mikołajczak.

Co z konkretnymi celami? – Nie mamy jeszcze zamkniętego składu, więc nie można powiedzieć jeszcze o co będziemy grali. Jeden transfer może diametralnie zmienić obraz drużyny. Zobaczymy kogo uda się sprowadzić. Wtedy będzie można mówić o szansach – komentował Grzegorz Wagner, dla którego będzie to pierwszy sezon na trenerskiej ławce w ekstraklasie.

Autorką tekstu jest Marta Gula

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved