Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Marcin Możdżonek: Poczuliśmy zapach medali

Marcin Możdżonek: Poczuliśmy zapach medali

fot. archiwum

- Myślimy już o podium, czujemy, że jest coraz bliżej - mówi środkowy kadry siatkarzy Marcin Możdżonek. Dziś w Izmirze Polacy zaczynają walkę w II rundzie mistrzostw Europy. Na początek obrońcy tytułu - Hiszpanie.

Po tym, co Polacy pokazali w pierwszych trzech meczach w ME, trudno nie być optymistą. Tym bardziej że kolejni rywale – Hiszpania, Słowacja i Grecja – wydają się całkowicie w zasięgu biało-czerwonych. Droga do półfinału stoi otworem. Co prawda nasi dzisiejsi rywale to wciąż aktualni mistrzowie Europy, ale…

Nie ma się czego bać. Z Hiszpanami niedawno w Łodzi wygraliśmy, mając mecz całkowicie pod kontrolą – zauważa Możdżonek.Poza tym oni mają jakieś problemy, nie grają tak jak dwa lata temu, gdy zdobywali złoty medal .

Kolejnym rywalem będzie Słowacja. – Ich też się nie boimy, bo ograliśmy tego rywala kilkanaście dni temu w Gdyni – wspomina Możdżonek. – Mamy zamiar powtórzyć to w Izmirze .Ostatnim rywalem w walce o półfinał będą Grecy, którzy na razie spisują się rewelacyjnie. Tak jak Polacy wygrali wszystkie trzy mecze. – Z Grekami nie graliśmy ostatnio, ale to doświadczony zespół. Na razie wszystko wygrywają, ale trudno powiedzieć, czy rywale zawiesili im wysoko poprzeczkę – analizuje Możdżonek.

Nasi gracze są w doskonałych nastrojach. Trudno się dziwić, przecież na razie przegrali w turnieju zaledwie dwa sety. – Mieliśmy wygrać trzy pierwsze mecze możliwie małym nakładem sił i to się udało, lepiej być nie mogło – przyznaje Możdżonek, który tak jak koledzy po zwycięskich spotkaniach z Francją, Niemcami i Turcją mógł trochę odpocząć.

Dobrze to się ułożyło, że przez dwa kolejne dni nie graliśmy i mogliśmy się zregenerować. W niedzielę dostaliśmy od trenera pierwsze wolne popołudnie – opowiada nasz najwyższy zawodnik. – Daniel Castellani jest naszym kolegą, ale kolegą, który… ma zawsze rację. To bardzo dobry trener, Raul Lozano też był dobrym trenerem, ale są zupełnie inni, jeśli chodzi o podejście do drugiego człowieka .

Polscy siatkarze coraz głośniej mówią, że walczą o podium ME. Przyznają, że już czują zapach medali. – To jasne, że myślimy o podium – przyznaje "Możdżon". – Jednak pretendentów jest kilku. Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tu, żeby zdobyć medal. Zresztą nasz cel to mistrzostwo Europy. Teraz po prostu robimy swoje .

*Autorem tekstu jest Katarzyna Gotowiec (Super Expres)

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved