Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Gajgał: W Weronie sprawdzimy naszą dyspozycję

Katarzyna Gajgał: W Weronie sprawdzimy naszą dyspozycję

fot. archiwum

- Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Zaczynamy już odczuwać, że mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Zostały nam praktycznie dwa tygodnie do ich rozpoczęcia - mówi środkowa reprezentacji Polski, Katarzyna Gajgał.

Muszę przyznać, że strasznie szybko mi ten czas zleciał. Pamiętam jak zaczęłyśmy przygotowania te kilka miesięcy temu – mam wrażenie, że to było niedawno, a tymczasem jesteśmy już w ostatnim etapie przygotowań do tej najważniejszej imprezy w sezonie – dodaje.

Zawodniczka podkreśliła, że w tym ostatnim okresie przygotowań do mistrzostw Starego Kontynentu na szczęście nie boryka się z żadnymi problemami zdrowotnymi.

Jeśli chodzi o zdrowie to wszystko w porządku, nie ma żadnych poważniejszych kontuzji. O drobnych urazach nie ma co mówić, bo one w mniejszym czy większym stopniu są zawsze. Także póki co nie ma na co narzekać i oby tak zostało do samego końca trwania mistrzostw – powiedziała siatkarka, na zorganizowanym w hotelu Jan III Sobieski specjalnym spotkaniu z dziennikarzami.Obecnie podopieczne Jerzego Matlaka przebywają na konsultacji szkoleniowej w Warszawie, wcześniej przez kilka tygodni trenowały w Szczyrku, gdzie solidnie pracowały nad poprawieniem kondycji fizycznej.

Ostatnio podczas zgrupowania w Szczyrku miałyśmy ciężkie treningi siłowe, trener nie odpuszczał nam pod tym względem. Teraz przez trzy dni miałyśmy treningi w hali Uniwersytetu Warszawskiego, podczas których powoli schodziłyśmy na nieco lżejsze ćwiczenia, żeby nabrać większej dynamiki i szybkości – opowiada środkowa reprezentacji Polski.

Po kilku dniach spędzonych w Warszawie, podopieczne Jerzego Matlaka w środę – 9 września wylecą do Włoch, gdzie w dniach 10-13 września wezmą udział w towarzyskim turnieju w Weronie. Zmierzą się tam z drużynami Włoch, Serbii oraz Belgii.

Na turnieju we Włoszech na pewno nie będziemy jeszcze w najwyższej formie. Powinno to powoli ruszyć ku dobremu, ale będziemy dopiero schodzić z tych ciężkich siłowych treningów, więc na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Mecze w Weronie mają na celu sprawdzić naszą dyspozycję, by zobaczyć czy ta nasza gra idzie w dobrym kierunku. Ta optymalna forma ma przyjść na same mistrzostwa Europy – podkreśliła Katarzyna Gajgał.

Rozmawiała Aneta Stożek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved