Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Pliński: Zwycięzców się nie osądza

Daniel Pliński: Zwycięzców się nie osądza

fot. archiwum

Zmęczony, ale szczęśliwy po zwycięstwie nad Hiszpanami, Daniel Pliński podzielił się pomeczowymi spostrzeżeniami ze Strefą Siatkówki - Hiszpanie postawili dzisiaj na bardzo mocną zagrywkę, to był ich najlepszy mecz na tych mistrzostwach - stwierdził.

Dramaturgią dzisiejszego spotkania można by obdzielić te trzy pozostałe, które tu zagraliście. Dzisiaj było naprawdę ciężko…

Daniel Pliński: – Bardzo, bardzo ciężko. Hiszpanie postawili dzisiaj na bardzo mocną zagrywkę, grali bardzo dobrze w ataku, to był ich najlepszy mecz na tych mistrzostwach. My graliśmy taką swoją, chyba niezłą siatkówkę, wystarczyło to dzisiaj na 3:2 i się cieszymy bardzo z tego powodu. Czujemy niezmierną radość. Było niesamowite ciśnienie, ale wytrzymaliśmy.

Czy ta dwudniowa przerwa nie wybiła was trochę z rytmu?– Nie sądzę. Uważam, że graliśmy naprawdę dobrze. Ja osobiście czułem się dzisiaj najlepiej ze wszystkich dni, od kiedy jesteśmy tutaj w Turcji. Myślę, że na pewno było dosyć dobrze.

W czwartym secie prowadziliście 14:9, wydawało się, że będzie 3:1 dla was, a tym czasem doszło do nerwowej końcówki.

– Bardzo źle byliśmy na siebie, że to puściliśmy. Prowadzimy 14:9, mamy przyjęcie, ale nie możemy skończyć piłki. Cóż, zwycięzców sie chyba nie osądza.

Czy świadomość, że zwycięstwo jutro da wam już awans, to was będzie paraliżowało, czy wręcz przeciwnie?

– Nie wiem. Gramy cały czas swoją siatkówkę. Musimy cały czas być czujni i uważać. Na pewno jutrzejsze spotkanie jest do wygrania, wygrywamy je i jesteśmy w pierwszej czwórce, a później mamy jeszcze jeden mecz.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki – Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved