Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Wspaniały: Gramy dobrą siatkówkę

Waldemar Wspaniały: Gramy dobrą siatkówkę

fot. archiwum

- Na pewno wszyscy się cieszymy z awansu, bo było na razie „lekko, łatwo i przyjemnie". Spodziewałem się tego, że wyjdziemy z grupy z trzema wygranymi, choć myślałem, że będzie trochę ciężej - mówi były selekcjoner, Waldemar Wspaniały.

Szczególnie z Francją i Niemcami więcej strachu niż to miało miejsce w rzeczywistości. Co do drugiego etapu, to myślę, że cała trójka: Grecja, Słowacja i Hiszpania są do ogrania i powinniśmy znaleźć się w czwórce. Awans Greków nie jest dla mnie tak wielką sensacją. Cała liga może nie jest mocna, z wyjątkiem trzech, czterech zespołów, które grają też regularnie w pucharach. Stąd w kadrze jest kilku niezłych zawodników grających ze sobą od lat. Na minus można zapisać grę Hiszpanów, obrońców tytułu – mówi dla Gazety Pomorskiej Waldemar Wspaniały.Widziałem właśnie ich mecz z Grekami, gdzie nie mieli wiele do powiedzenia i momentami byli bezradni. Włosi też są zespołem, który zaskakuje słabą postawą. My natomiast gramy dobrą siatkówkę, jest zespół, to widać wyraźnie i oby tak dalej.

Co do naszej, bydgoskiej dwójki – Pawła Woickiego i Piotra Gruszki, to powiem tak: wiadomo, było, że na rozegraniu będzie Zagumny, a Paweł wejdzie tylko w sytuacji, gdyby „Gumie" coś wyraźnie nie szło. Wchodzi jednak na zagrywkę, robi punkty i to jest jak najbardziej pozytywne. Zresztą każdy z wchodzących wnosi coś do gry. Jeśli chodzi o Piotra, to słyszałem już opinie ekspertów, że to jest nieporozumienie. Nie wyszedł mu wprawdzie pierwszy mecz z Francją, ale w następnych udowodnił co jest wart dla zespołu, że to nie jest dla niego problem i także to, że Daniel Castellani ma rację. Kuba Jarosz jest do pomocy. Żelazna zasada, także taktyczna, przed ligą czy jakimś ważnym turniejem jest taka, że jak stawiasz na coś, na konkretną szóstkę, to mimo zmian w meczu, w następnym do niej wracasz – twierdzi były selekcjoner reprezentacji Polski, który dwukrotnie na mistrzostwach Europy zajął piąte miejsce.

Rozmawiał Jacek Drozdowski – Gazeta Pomorska.źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved