Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Start SALPS już za miesiąc

Start SALPS już za miesiąc

fot. archiwum

12 października rusza XVI edycja Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, największych takich rozgrywek w Polsce. Wstępny kształt poszczególnych lig już znamy. Zespoły męskie rywalizować będą w czterech ligach, panie zaś w jednej.

Jednak liga pa.n będzie prawdopodobnie najliczniejsza, bo 12 lub 13-sto drużynowa (wówczas kobiety rozegrają I kolejkę już 5-go października). Na tę chwilę w SALPS 2009/2010 wystąpić ma łącznie 57 zespołów, ale oczywiście liczba ta ulec może zmianie. Z tego względu, organizator rozgrywek – Zbigniew Maciejewski zwraca się z prośbą o nadesłanie do dnia 10 września potwierdzenia udziału wszystkich drużyn w nowym sezonie oraz zgłoszeń ekip, które wystartować chcą po raz pierwszy.

Jeśli akcesję do rozgrywek wyrazi jeszcze co najmniej jedna nowa drużyna, dojdzie do meczu o prawo gry w barażu w II lidze. Na przeciw siebie stanąć ma Żagiel (poprzednio Byleco) i Spajker. Zwycięzca tego pojedynku zagra z Gromem o miejsce w drugoligowej stawce.

Przypomnijmy, że opłata za występ w całym sezonie dla drużyn z własną salą wynosi 730 zł, dla ekip bez sali natomiast dodatkowe 700, a zatem łącznie 1430 zł. Pamiętać jednak należy, że podane kwoty mogą ulec niewielkiej zmianie ze względu na ostateczną ilość zespołów w danej lidze. Więcej szczegółów dotyczących startu nowego sezonu pod koniec tego miesiąca, kiedy dojdzie do spotkania organizacyjnego z przedstawicielami wszystkich drużyn.źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved