Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sobczyński/Popiela zdobyli Puchar Prezydenta Łodzi

Sobczyński/Popiela zdobyli Puchar Prezydenta Łodzi

fot. archiwum

W dniach 05-06.09.2009 w Łodzi rozegrany został Finał XIII edycji Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej wraz Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Rozegrane zawody były pierwszym „przedpremierowym" praktycznym sprawdzianem nowo wybudowanych boisk do siatkówki plażowej w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, których oficjalne otwarcie i udostępnienie dzieciom nastąpi w kwietniu przyszłego roku.

Po raz pierwszy w historii, w zawodach finałowych wystartowało aż 31 par, bowiem organizatorzy zaprosili do gry wszystkich zawodników, którzy wystąpili przynajmniej w jednym turnieju eliminacyjnym. Podczas ostatniej w tym sezonie rywalizacji siatkarzy plażowych nie obyło się bez niespodzianek i sensacji. W meczu półfinałowym, radomska para Bartłomiej Kiernoz i Jakub Bucki pokonała stuprocentowych faworytów turnieju Grzegorza Klimka i Roberta Żuchowskiego . Kiedy wszyscy kibice widzieli w nich już pewnych zwycięzców turnieju, niespodziewanie ulegli w finale duetowi Jarosław Sobczyński i Mariusz Popiela . W meczu o trzecie miejsce Klimek z Żuchowskim już bez problemu wygrali z warszawską parą Filip Lipowski i Paweł Zackiewicz . Najbardziej ze zwycięstwa cieszył się Jarosław Sobczyński z Tomaszowa Maz., który powtórzył swój sukces sprzed dziesięciu lat i po raz trzeci zdobył puchar Prezydenta Miasta Łodzi (poprzednio w 1999 i 2000 roku w parze z Maciejem Rzędzickim ). Pomimo słabszego ostatniego występu, Jakub Chojecki po raz drugi z rzędu został zwycięzcą głównego rankingu.

Ogromnym wyróżnieniem dla zawodników była wizyta wiceprezydent Miasta Łodzi p. Marii Maciaszczyk , która wpierw gorąco dopingowała, a później osobiście uhonorowała pucharami i medalami najlepsze pary turnieju. Gościem turnieju był również Z-ca Dyrektora Wydziału Sportu UMŁ p. Krzysztof Lipiński .Wiele radości zgromadzonym kibicom i zawodnikom sprawił wyjątkowy mecz, w którym przedstawiciele Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej – Wojciech Ulatowski i Jarosław Skura zmierzyli się z trenerami reprezentacji Polski siatkarek i siatkarzy plażowych Andrzejem Piotrowskim i Michałem Szczytowiczem . Dodatkową atrakcją był fakt, iż spotkanie to komentowali „na wesoło" goście specjalni turnieju – byli reprezentanci naszego kraju – Małgorzata Niemczyk i Marcin Prus .

Organizatorzy tradycyjnie przeprowadzili „żartobliwy" konkurs – tym razem wybrali najlżejszego (64 kg) i najcięższego (104 kg) uczestnika turnieju. Dla wszystkich zawodników, a także dla kibiców przygotowano wspólnego grilla.

Ostateczne wyniki turnieju:

1 Jarosław Sobczyński / Mariusz Popiela

2 Bartłomiej Kiernoz / Jakub Bucki

3 Grzegorz Klimek / Robert Żuchowski

4 Filip Lipowski / Paweł Zackiewicz

5 – 6 Rafał Domański / Robert Pucuła
Krzysztof Kłaczek / Adam Chrobot

7 – 8 Bartosz Kujawiak / Maciej Kosiak
Łukasz Łagodziński / Piotr Kłaczek

9 – 12 Jakub Chojecki / Sebastian Lisiecki
Kamil Kosiorek / Jarosław Borowski
Łukasz Szremski / Jakub Lenartowski
Konrad Felisiak / Przemysław Bulak

13 – 16 Andrzej Piotrowski / Tomasz Karbowicz
Maciej Biernat / Wojciech Sowiak
Kamil Chaber / Adam Łoś
Krzysztof Świta / Wojciech Strzelczyk

17 – 24 Łukasz Wichłacz / Tomasz Łacfik
Piotr Strożek / Michał Kobierecki
Michał Makowski / Konrad Biernacki
Tomasz Maj / Witold Kosowski
Michał Ornatowski / Daniel Dobiński
Michał Sobalski / Adam Kudajczyk
Marek Przybylak / Bartosz Misztal
Jakub Michalski / Przemysław Grzelak

25 – 29 Kacper Cieślak / Mateusz Bartoszewicz
Jakub Bełczącki / Bartek Siurek
Marcin Buchalski / Jacek Wojtczak
Jakub Paprocki / Dominik Zwoliński
Piotr Płaczek / Adam Wiklak

30 – 31 Kamil Ignatowski / Adrian Jabłoński
Grzegorz Sidwa / Marcin Chmielewski

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved