Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Phillipe Blain: Dalej chcemy grać tak samo dobrze

Phillipe Blain: Dalej chcemy grać tak samo dobrze

fot. archiwum

Na konferencji po meczu Turcja - Francja, zadowolenia z wygranej nie ukrywali przedstawiciele francuskiej drużyny. - W drugiej rundzie chcemy zagrać tak samo dobrze - zadeklarował szkoleniowiec Les Bleus, Phillipe Blain.

Trener Francji, Philippe Blain , oprócz wyniku, był zadowolony także z poziomu gry, jaki zaprezentowali jego podopieczni: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Bardzo dobrze zagraliśmy blokiem i w obronie, tak więc to był dla nas dobry mecz .

Szkoleniowiec zadeklarował chęć podtrzymania takiego poziomu gry w następnych meczach: – Teraz zakwalifikowaliśmy się do drugiej rundy, z dobrymi wynikami i w tej drugiej rundzie chcemy zagrać tak samo dobrze .

Kapitan „Trójkolorowych", Olivier Kieffer , podkreślił z kolei wagę tego spotkania dla francuskiej ekipy: – To był dla na bardzo ważny mecz. Potraktowaliśmy go poważnie, ponieważ dla Turcji to było również bardzo ważne spotkanie .Jego zdaniem kluczowa w tym spotkaniu była zespołowość Francuzów: – Tak jak w tych poprzednich meczach, z Polską i Niemcami, graliśmy zespołowo, razem jako drużyna .

Mniej powodów do radości miał oczywiście trener gospodarzy, Fausto Polidori, który podkreślał przede wszystkim brak międzynarodowego ogrania u większości swoich podopiecznych: – Mamy zawodników, którzy nie mają doświadczenia międzynarodowego. Francja, Polska i Niemcy mają zawodników, którzy mają duże doświadczenie .

Szkoleniowiec zwrócił ponadto uwagę na konieczność bardziej systemowego podejścia do szkolenia tureckich zawodników: – Potrzebujemy w przyszłości znaleźć zawodników, mam nadzieję poprzez pracę z młodzieżą, na pozycję przyjęcia i ataku. Na pewno mamy problemy w przyjęciu, ponieważ nasi zawodnicy jeżeli chodzi o zagrywkę flotem, nie mają warunków mentalnych by przyjmować taką zagrywkę. To mogą być normalne problemy techniczne, ale to co jest ważne, to gra z doświadczonymi drużynami, które dużo grały. Nasi zawodnicy potrzebują gry na takim poziomie. Potrzebujemy też poprawić technikę indywidualną .

Drużyna musi być gotowa na rozwiązanie wszelkich problemów, jakie mogą się pojawić – dodał Polidori i jako przykład podał tutaj Polskę. – Niestety potrzebujemy też wiedzieć, jak się odbudować. Polska zagrała bez Winiarskiego i Świderskiego, ale w drużynie był Kurek. Chcę przez to powiedzieć, że jest tam pewna podstawa, jakość, która wyraża wyższy poziom. Dlatego potrzebujemy powiększyć bazę zawodników, którzy mogą grać na takim poziomie. Znaleźć właściwych zawodników na właściwe pozycje. To jest zadanie dla federacji i klubów .

 

*z Izmiru dla Strefy Siatkówki – Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved