Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Monika Gorszyniecka: Siatkarski świat jest mały

Monika Gorszyniecka: Siatkarski świat jest mały

fot. archiwum

Siatkarki Trefla od poniedziałku trenują w Sopocie. Rozgrywająca Monika Gorszyniecka opowiada  o atmosferze w zespole, nowej hali oraz o swojej kontrkandydatce do miejsca w pierwszej szóstce - Marcie Szymańskiej.

Zostałaś kapitanem tej nowobudowanej drużyny. Co zdecydowało o tym, że dziewczyny, z którymi znasz się od niedawna, wybrały właśnie ciebie? Co ta funkcja oznacza dla ciebie?

Monika Gorszyniecka:  Nie wiem, co zdecydowało. Nie jest też tak, że nie znamy się z dziewczynami. Z większością z nich grałam w innych klubach w poprzednich sezonach. To na pewno wyróżnienie i dowód zaufania ze strony reszty drużyny.

Jak się czułaś po pierwszym obozie w Niedzicy? Trener Pawlun podkreślał, że trenowałyście bardzo ciężko, ale mimo dużych obciążeń żadna z zawodniczek nie próbowała się obijać.Obóz został przygotowany i przepracowany bardzo dobrze. Naprawdę, żadna z dziewczyn nie narzekała.

Jesteś jedną z trzech siatkarek, które pozostały w składzie z zeszłego sezonu. Jak dogadujesz się z nowymi zawodniczkami? Jaka jest atmosfera w drużynie?

– Atmosfera jest bardzo dobra, nie ma żadnych problemów. Skład się zmienił, ale tak jak mówiłam wcześniej, znamy się z gry w innych drużynach. Siatkarski świat jest mały, wszyscy się znają.

Prawie na wszystkich pozycjach w zespole Trefla szykuje się zacięta i stojąca na wysokim poziomie rywalizacja. Nie inaczej jest na rozegraniu. Jak ocenisz swoją koleżankę, a jednocześnie rywalkę do miejsca w podstawowej szóstce – Martę Szymańską?

– Marta to bardzo fajna dziewczyna – pracowita i bezkonfliktowa. Widzę, że bardzo dużo chce się nauczyć. Dla mnie to dodatkowy impuls, żeby dużo z nią rozmawiać. Jeśli tylko będzie chciała, to będzie mogła w dużym stopniu skorzystać z mojego doświadczenia.

A jak po pierwszych treningach oceniasz nową halę?

– Musimy się do niej przyzwyczaić. Na początku nie mogłyśmy się do niej dostosować. Dla przeciwników może być dużym zaskoczeniem, na pierwszy rzut oka nie ma tu żadnych odnośników. Po treningach na tej hali, może się ona stać naszym atutem.

* więcej na treflsport.com

 

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved