Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miguel Angel Falasca: To będzie bardzo trudny mecz

Miguel Angel Falasca: To będzie bardzo trudny mecz

fot. archiwum

Reprezentacja Hiszpanii odniosła wczoraj ważne zwycięstwo nad Słowacją, dzięki któremu zachowuje szanse na awans do półfinałów. Kolejny mecz Hiszpanie zagrają z Polską i jak przyznaje kapitan drużyny z Półwyspu Iberyjskiego, Miguel Angel Falasca, nie będzie to łatwe spotkanie.

To był bardzo ciężki mecz, ale ostatecznie udało się wam go wygrać. Co pomogło w zwycięstwie?

Miguel Angel Falasca:Trudno nam było wygrać ten mecz. Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale potem mieliśmy trochę problemów. Bardzo źle zagraliśmy czwarty set, zwłaszcza w połowie tej partii. Ważne, że wygraliśmy i gramy dalej. To zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Ważniejsze nawet niż zwracanie uwagi na taktykę, była walka i to było dzisiaj kluczem do zwycięstwa.

Po waszym pierwszym meczu na mistrzostwach, kiedy przegraliście z Grecją w trzech setach, wiele osób zaczęło się zastanawiać nawet nie tyle czy jesteście w stanie obronić tytuł, ale czy w ogóle awansować do pierwszej czwórki.Mieliśmy poważne problemy. Mój brat Guillermo i Jose Luis Molto wracają po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami i dopiero zaczęli grać. Rozegrali dopiero kilka meczów przed tym turniejem. Czasem grają bardzo dobrze, ale to jest normalne, że nie jesteśmy w takiej samej formie jak w 2007 roku. Dla nas jest ważne, by zajść tak daleko, jak tylko możemy. Jeśli jest to możliwe, to dojść do półfinałów, jeśli jest możliwe wygrać, to wygrać, jeśli będzie możliwe skończyć na szóstym miejscu, to niech tak będzie, ok, ale będziemy walczyć do końca i będziemy starać się wygrać każdy mecz. To jest bardzo ważne, bo mamy nowych młodych graczy z małym doświadczeniem i jest ważne dla tych graczy by grać i walczyć o przyszłość hiszpańskiej reprezentacji. Może będzie trudno wygrać mistrzostwa Europy, w tej sytuacji teraz nawet tym bardziej, ale mamy inny cel. Zakwalifikowaliśmy się do mistrzostw świata, które zagramy w przyszłym roku i to jest ważne w kontekście tych rozgrywek. Może nie jesteśmy w stanie wygrać tego turnieju, ale musimy walczyć i zgrać się jako drużyna, bo jesteśmy nową drużyną. To nie jest ta sama ekipa, która była w 2007 roku.

Waszym następnym przeciwnikiem będzie Polska, z którą zagracie we wtorek. Znasz sporo polskich zawodników, ale mimo to czeka was ciężki mecz.

Tak, oczywiście, znam bardzo dobrze polskich zawodników, ponieważ pięciu z podstawowej siódemki gra ze mną w klubie, znam ich bardzo dobrze, to prawda (śmiech). Nie mniej jednak to będzie bardzo trudny mecz, ale będziemy walczyć i starać się wygrać z Polską, co będzie trudne. Obecnie jesteśmy w stanie wygrać z nią jeden mecz z dziesięciu, ale postaramy się by ten jeden mecz zdarzył się właśnie we wtorek.

* z Izmiru dla Strefy Siatkówki Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved