Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mauro Beruto: Odebraliśmy lekcję pokory

Mauro Beruto: Odebraliśmy lekcję pokory

fot. archiwum

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Europy Finowie byli jedną z rewelacji. Wczoraj gospodarze poprzedniego czempionatu, Rosjanie, dali im lekcję siatkówki. - Na boisku istniała tylko jedna drużyna - przyznał trener Suomi, Mauro Beruto.

Podczas ubiegłych Mistrzostw Europy Finowie, zajmując czwarte miejsce, weszli na siatkarskie salony. Od tego czasu mogliśmy oglądać ich w konfrontacji z najlepszymi drużynami świata. Podopieczni Mauro Beruto przyzwyczaili kibiców do tego, że zawsze podejmowali walkę. Przekonali się o tym choćby biało-czerwoni, którzy w tegorocznej edycji Ligi Światowej zmierzyli się z Suomi czterokrotnie, zwyciężając zaledwie jeden raz i to po tie – breaku. Wydawało się więc, że podczas Mistrzostw Europu w Turcji będą zaliczać się do grona faworytów. Wygląda jednak na to, że Mauro Beruto nie trafił z formą swoich podopiecznych. Najpierw ponieśli klęskę podczas turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata, w Tampere przegrywając zarówno z Rosją, jak i Niemcami. Tym samym Suomi nie zobaczymy podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata we Włoszech. Teraz Finowie są cieniem drużyny, która dwa lata temu w Moskwie zajęła miejsce tuż za podium.

Najlepszym podsumowaniem tego, w jakiej formie znajdują się Finowie, jest wczorajszy mecz z Rosją. Siatkarze Sbornej zmietli wręcz z parkietu podopiecznych Beruto, zwyciężając do 12, 14, 17. – Wczoraj istniała tylko jedna drużyna – Rosja – przyznał po meczu Mauro Beruto. – Zagrali niemal idealny mecz, zarówno jako drużyna, jak i indywidualnie – ocenił postawę przeciwników szkoleniowiec fińskiej drużyny. – Odebraliśmy lekcję pokory oraz tego, jak grać. Nasi zawodnicy ciągle potrzebują takich lekcji – powiedział Beruto. W podobnym tonie wypowiadał się kapitan Suomi, Tuomas SammelvuoWychodziło im niemal wszystko. Na ich tle wypadliśmy naprawdę słabo – przyznał.

Zagraliśmy bardzo dobry mecz, lepszy niż ten z Holandią (wygrany przez Rosję 3:2 – przyp. red.). Dziś wszystko nam wychodziło – przyznał Daniele Bagnoli. Nie tylko z wygranej cieszył się Sergei Tetiukhin Zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobrze. Zwycięstwo jest dla mnie szczególnie ważne dlatego, że w poprzednich dwóch spotkaniach zagrałem słabo.Suomi zobaczymy w kolejnej rundzie Mistrzostw Europy dzięki zwycięstwu nad Estonią. Pomimo nie najlepszej postawy w pierwszej rundzie, Finowie deklarują dalszą walkę. Może się to okazać trudne, ponieważ drużyny nie omijają problemy zdrowotne. We wczorajszym spotkaniu nie wystąpił Olli Kunnari.To będzie dla nas wyzwanie, ale uważam, że jesteśmy w stanie poprawić naszą grę – przyznał kapitan reprezentacji Finlandii. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ w kolejnej rundzie przyjdzie im zmierzyć się z niepokonaną do tej pory Bułgarią, Serbią oraz Włochami.

źródło: inf. własna, lentopalloliitto.fi, yle.fi

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved