Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Jesteśmy grupą od początku

Bartosz Kurek: Jesteśmy grupą od początku

fot. archiwum

Bartosz Kurek wyrasta na lidera polskiej reprezentacji. W ataku jest praktycznie nie do zatrzymania dla przeciwnika. W kluczowych momentach Paweł Zagumny w ciemno dogrywa piłki, a 21-letniemu przyjmującemu ani na moment ni zadrży ręka.

Z wystaw Pawła łatwo się atakuje bo najczęściej to on odwala połowę roboty – mówi Bartosz Kurek.Koncentruje się na każdej piłce tak samo. Nie jest dla mnie istotnie czy to początek meczu czy koniec. Każda piłką jest równie ważna. Fizycznie czuję się dobrze, psychicznie też nie mam na co narzekać. Moja dobra gra jest jednak zasługą całej drużyny. To, że ja atakuję dużo razy w meczu, to tylko dzięki temu, że koledzy odciążają mnie w przyjęciu.

Pierwsza runda już za wami, którą przeszyliście jak burza. Do awansu do półfinału zostało bardzo niewiele. Chyba coraz częściej zaczynacie już myśleć o medalu?

Oczywiście bardzo byśmy chcieli awansować do pierwszej czwórki, bo to byłby ogromny sukces tego zespołu – w tym składzie osobowym i na pierwszej wielkie imprezie z trenerem Castellanim. Na razie najważniejszy dla nas jest każdy następny mecz, bo tylko kolejne zwycięstwa dadzą nam ten półfinał.Po tej serii trzech wygranych wasza pewność siebie chyba jeszcze bardziej wrosła?

Wiadomo, że zwycięstwa budują atmosferę, ale ona była u nas i bez tego. Jesteśmy grupą od początku jak tylko się spotkaliśmy i trzymamy się razem. To widać na boisku. Każdy kto wchodzi z ławki pomaga i robi dobrą robotę. W meczu z Niemcami Paweł Woicki, Michał Ruciak i Piotr Nowakowski bardzo nam pomagali. To jest nasza siła i będziemy się tego trzymać.

Kogo z rywali w II fazie turnieju uważasz za najgroźniejszych?

Nie tak dawno graliśmy ze Słowacją i Hiszpanią i zakończyliśmy te mecze zwycięsko, więc przewaga psychologiczna jest po naszej stronie. Każde spotkanie jest inne i teraz na nowo trzeba będzie udowodnić swoją wyższość. Z Grecją też wcale łatwo nie będzie. Zresztą zaobserwowałem, że na ME ogólnie jest bardzo równy poziom i jeśli do jakiegoś meczu podjedziemy mało skoncentrowani to będzie przykra niespodzianka.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – Super Nowości

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved