Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alojzy Świderek: Ogromne szanse na pierwszą czwórkę

Alojzy Świderek: Ogromne szanse na pierwszą czwórkę

fot. archiwum

- Widać, że chłopaki mają ambicje i bardzo chcą dojść do finałów. Dobrze jednak, że nie mówią wprost o medalach. Nie powinno się tego robić. Trzeba skupiać się na kolejnym rywalu i przygotowywać się do następnego meczu - mówi Alojzy Świderek.

Drugi trener reprezentacji Polski w latach 2005-2008 podkreśla jednak, że miejsce na podium jest jak najbardziej w zasięgu biało-czerwonych.

Mamy naprawdę bardzo duże szanse na to, żeby znaleźć się w czwórce najlepszych drużyn w Europie i walczyć o medale. To jest to czego trzeba męskiej siatkówce – zdobyć medal na mistrzostwach Starego Kontynentu, po 26 latach posuchy – twierdzi Świderek .

W drugiej rundzie mistrzostw Europy podopieczni Daniela Castellani’ego w ramach grupy E rywalizować będą z Grecją, Hiszpanią oraz Słowacją.
Nie ma co mówić o tym, że trafiliśmy na słabą grupę, bo wcale tak nie jest. Hiszpanie to przecież wciąż aktualni mistrzowie Europy. Może zespół ten nie zaprezentował się najlepiej podczas Memoriału Huberta Wagnera, ale tak czy inaczej trzeba na Hiszpanów uważać. Ostatnio bardzo duże postępy zrobiła Grecja, więc wbrew pozorom wcale nie będą to łatwe mecze – mówi Świderek.Dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki podkreślił, że w drużynie polskiej mamy do czynienia ze swoistą mieszanką – doświadczenie kontra młodość.

Ogromnie cieszy mnie fantastyczna postawa Bartka Kurka, który w ciągu krótkiego czasu zrobił ogromne postępy. Dobrze grają też na mistrzostwach Piotr Gruszka, Michał Bąkiewicz, Paweł Zagumny czy Daniel Pliński. Póki co ta mieszanka przynosi odpowiednie efekty – twierdzi Świderek.

Co asystent byłego trenera kadry – Raula Lozano poradziłby zawodnikom, biorącym udział w mistrzostwach? – Niech chłopaki grają tak jak do tej pory, punkt za punkt, pewni swego. Niech skupiają się na następnym rywalu i grają bez żadnego spięcia, że coś trzeba ugrać. Najważniejsze to skupianie się na najbliższej akcji .

 

*rozmawiała Aneta Stożek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved