Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Achilleas Papadimitriou: Musimy cieszyć się grą

Achilleas Papadimitriou: Musimy cieszyć się grą

fot. archiwum

Jak do tej pory największą niespodzianką Mistrzostw Europy okazała się reprezentacja Grecji. Siatkarze z Półwyspu Bałkańskiego wygrali wszystkie trzy spotkania  i awansowali do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. O szansach swojej drużyny w dalszej walce opowiada grecki libero - Achilleas Papadimitriou.

Spodziewaliście się, że wygracie wszystkie spotkania w pierwszej rundzie?

"Nie spodziewaliśmy się tego. W ciągu ostatnich czterech lat nie graliśmy w tym składzie więcej niż pięć razy. Przed ME rozegraliśmy tylko dwa mecze sparingowe. Mimo wszystko chcieliśmy grać dobrze, staraliśmy się. Wierzyliśmy, że możemy awansować, ale nie spodziewaliśmy się trzech zwycięstw."

Mieliście dzisiaj dzień wolny. Jak on wyglądał?"Po odprawie, na której oglądaliśmy zapisy video z meczami naszych rywali poszliśmy na spacer, nad morze. Resztę czasu spędziliśmy w swoich pokojach, odpoczywając."

Jutro gracie pierwszy mecz z Niemcami. Na co musicie uważać w tym meczu?

"To bardzo silna drużyna z bardzo dobrym atakującym i blokującymi. Musimy grać szybko i bronić wiele piłek, aby wygrać to spotkanie."

Jak oceniasz wasze szanse w drugiej rundzie?

"Potrzebujemy dwóch zwycięstw, aby być pewnymi awansu. Także jedno zwycięstwo i dobry bilans setów dałby nam szanse na dalszą walkę. Jednak to bardzo trudne, ponieważ gramy z silnymi drużynami. Mimo to musimy dać z siebie wszystko, a przede wszystkim cieszyć się grą."

Jak uważasz, kto będzie waszym najsilniejszym rywalem? Kogo będzie najtrudniej pokonać?

"Wszystkie te drużyny są bardzo silne i na swój sposób charakterystyczne. Polska awansowała z pierwszego miejsca i jest najbliżej półfinałów, ale nie możemy przekreślać reszty zespołów, które też są ciężkimi rywalami. Na tym poziomie nie wybieramy sobie przeciwników."

* Z Achilleasem Papadimitriou rozmawiała Magdalena Jagintowicz (www.siatkowka.net) i Magdalena Kudzia (www.PrzegladLigowy.com)

źródło: przegladligowy.com, siatkowka.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved