Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Yannick Bazin: To był bardzo ważny mecz

Yannick Bazin: To był bardzo ważny mecz

fot. archiwum

Francja wygrywając z Niemcami zapewniła sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw Europy i powiększyła swoje szanse na czołową czwórkę, ale jak podkreśla rozgrywający „Trójkolorowych", Yannick Bazin: - Nie będzie łatwo, bo tutaj każdy może wygrać z każdym.

Strefa Siatkówki: Mecz z Niemcami był dla was bardzo ważny ze względu na kwestię awansu do następnej fazy mistrzostw Europy.

Yannick Bazin: – Tak, był bardzo ważny, dla Niemców zresztą też. Każdy chciał wygrać, by móc grać dalej w mistrzostwach Europy. Mecz był całkiem zacięty. Może byliśmy troszeczkę bardziej cierpliwi niż oni. Myślę, że obydwie ekipy są bardzo dobre i że Niemcy też się zakwalifikują do następnej fazy.

Po wygranej z Niemcami i przegranej Hiszpanii z Grecją jest możliwe, że znajdziecie się w czołowej czwórce.– Mam taką nadzieję. Sądzę, że teraz razem z Niemcami i Polską wyjdziemy z grupy, ale nie będzie łatwo dla tych ekip awansujących do kolejnej rundy, ponieważ tutaj każdy może wygrać z każdym. Myślę, że z tej grupy tutaj w Izmirze wszyscy mają szansę, by dojść do półfinałów, gdyż poziom drużyn jest bardzo wyrównany. Trzeba będzie grać każdy mecz bardzo uważnie.

Zagracie jeszcze z ekipą Turcji. Myślisz, że to będzie wasze najłatwiejsze spotkanie w grupie A?

– Wcale tak nie uważam, ponieważ Turcja będzie z nami walczyć o kwalifikacje do dalszej fazy mistrzostw, gdyż nie myślę, by wygrała z Polską (rozmowa była przeprowadzana przed meczem Polska-Turcja – przyp. red.). Ponieważ Turcy będą z nami grać o awans, do tego jeszcze ostatnie spotkanie przed swoją publicznością, to myślę, że cała sala będzie pełna i to nie będzie łatwe. My chcemy wygrać z Turcją, bo trzeba wygrać, by się zakwalifikować do kolejnej rundy.

Wczoraj mieliście sporo uwag do pracy sędziów…

– To prawda. W meczu z Polską było kilka szkodliwych decyzji. Wczoraj sędziowanie było już dobre po tym pierwszym secie, który był trudny. Może nie powinienem tego mówić, ale sędziowie nie zawsze stają tu na wysokości zadania, tak jest w każdym meczu, który tu widzę .

Dla Ciebie jest to pierwszy taki poważny turniej, jak się z tym czujesz?

– Nie najlepiej bo jest bardzo trudno. Ja dołączyłem do tej ekipy dziesięć dni przed mistrzostwami Europy, byłem na wakacjach i musiało mi wystarczyć te dziesięć dni, by dojść do formy. Taki okres czasu to po prostu jest trochę mało, by tego dokonać, także muszę nad tym pracować również tutaj, podczas mistrzostw Europy, gdzie też jest sporo treningu. To po prostu trzeba zrobić, w końcu są to finały europejskiego czempionatu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved