Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W. Sadalski: Jesteś wart tyle, ile pokazałeś w ostatnim meczu

W. Sadalski: Jesteś wart tyle, ile pokazałeś w ostatnim meczu

fot. archiwum

- Nie wyszedł nam tylko pierwszy set z Francją. Potem było coraz lepiej, a dziś w wygranym spotkaniu z Turcją 3:0 wręcz rewelacyjnie - twierdzi koordynator reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn Włodzimierz Sadalski. - Mieliśmy trzy fajne siatkarskie dni.

Cieszmy się z postawy zespołu, gratulujmy, ale pamiętajmy, że to już historia. Było, minęło. Nasze zwycięstwa nie będą miały wpływu na wyniki następnych potyczek – powiedział Włodzimierz Sadalski. – Jest takie sportowe powiedzenie, że jesteś wart tyle ile pokazałeś w ostatnim meczu. Życie zawodnicze i trenerskie nauczyło mnie m.in. tego że sport to pokora. Wiele razy powtarzali mi tę prawdę moi fińscy przyjaciele. W tym bardzo usportowionym kraju spędziłem wiele lat.

Zdaniem Włodzimierza Sadalskiego Polska nie pokazała jeszcze wszystkich swoich możliwości. – Na pewno możemy grać jeszcze lepiej – powiedział. – Możemy lepiej przyjmować i atakować. Czy dwa dni wolnego nie odbiją się na postawie zespołu? Nie sądzę, choć w turnieju nigdy nic nie wiadomo. Mamy doświadczonych graczy. Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Piotr Gacek czy Daniel Pliński wiedzą jak reagują ich organizmy. Na pewno dostosują się do rytmu mistrzostw. Młodsi gracze też dadzą radę. Nad wszystkim panuje Daniel Castellani. W tym sezonie już udowodnił, że potrafi kierować zespołem. Co ważne w trzech meczach widzieliśmy zespół z klasą.

rozmawiał Eugeniusz Andrejuk – plusliga.plwięcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved