Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Sukces juniorów MOS Wola w Szwecji

Sukces juniorów MOS Wola w Szwecji

fot. archiwum

Zespół juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka zwyciężył w Szwecji w turnieju "Future & Friendship", pokonując czołowe zespoły juniorów ze Skandynawii. W meczu o pierwsze miejsce MOS Wola pokonał 3:2 gospodarzy,mistrza Szwecji FVBK Falkenberg.

Młodzi siatkarze MOS Wola Warszawa przebywali od środy do niedzieli w Szwecji , na zaproszenie klubu FVBK Falkenberg, który jest mistrzem kraju 2009 w kategorii seniorów i juniorów.W niedzielę powrócili samolotem z Goteborga.

Dwa pierwsze dni siatkarze MOS Wola spędzili na trenowaniu, zwiedzaniu miasta Falkenberg, próbowali łowić łososie w rzece Atran oraz rozegrali dwa sparingowe spotkania z drugą szóstką mistrzów Szwecji seniorów. Trener gospodarzy wykorzystał sparingi z MOSem Wola na sprawdzenie dwóch graczy amerykańskich, którzy być może wystąpią w przyszłym sezonie w pierwszym zespole FVBK Falkenberg . W tych meczach z seniorami górą byli gospodarze, ale z wielu zagrań juniorów MOS Wola trener K. Felczak był zadowolony mimo porażek, szczególnie w drugim spotkaniu, przegranym niewielką różnicą punktów.

Natomiast od piątku do niedzieli siatkarze MOS Wola wystąpili w międzynarodowym Turnieju juniorów "Future & Friendship", w którym grała czołówka młodzieżowych zespołów ze Skandynawii.Siatkarze MOS Wola pokonali kolejno 3:0 Raision Loimu z Finlandii , następnie 3:0 mistrza Danii juniorów Gentofte . W trzecim meczu MOS Wola pokonał 3:0 czołowy klub norweski Koll Oslo .

W ostatnim meczu siatkarze MOS Wola spotkali się z drużyną gospodarzy FVBK Falkenberg, która jest aktualnym mistrzem Śzwecji i w turnieju nie przegrała żadnego meczu, podobnie jak juniorzy Woli. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, trwał ponad 2 godziny i dostarczył miejscowej publiczności wielu emocji. Gospodarze wzniesli się na wyżyny swoich możliwości i zagrali bardzo dobre spotkanie. Drużyna gospodarzy, według relacji na stronie klubu z Falkenberg, zagrała fantastycznie i na bardzo dobrym poziomie. Gospodarze zaimponowali świetną grą w obronie, wielokrotnie bronili niesamowite piłki siatkarzy MOS Wola, a sami preferowali bardzo szybką grę.

Trener Krzysztof Felczak wykorzystał gry w turnieju do sprawdzenia wielu zawodników w różnych ustawieniach. Zdaniem trenera jego drużyna zagrała dobry turniej, pokazała wiele udanych zagrań i teraz trzeba popracować nad stabilizacją. Podobnie jak tydzień temu turniej w Berlinie, tak teraz turniej w Szwecji pozwolił na realizowanie różnych planów taktycznych, ale jednocześnie stanowił element selekcyjny dla szerokiej kadry zespołu juniorskiego MOS Wola.

Jak powiedział dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki , wyprawa do Skandynawii była bardzo pożytecznym sprawdzianem przed sezonem dla drużyny juniorów. Zespół z Woli spotkał się z różnymi stylami gry przeciwników, a organizacja gry w obronie zespołu Falkenberg mogła naprawdę zaimponować.
Zagranicznym trenerom pracującym w FVBK Falkenberg udało się w ostatnich latach stworzyć najlepszy w Szwecji ośrodek siatkarski, a miejscowy klub jest aktualnym mistrzem Szwecji seniorów i juniorów. Widać jednolitą myśl szkoleniową. Główną postacią tego klubu jest trener pierwszego zespołu seniorów, Fin Ismo Peltoarvo. Drużynę juniorów prowadzi zaś Amerykanin Patrick Aparicio. – Gospodarze przyjęli nas bardzo gościnnie i jesteśmy zadowoleni z pobytu , zakończył dyrektor MOS Wola.

Końcowa kolejność w turnieju "Future & Friendship 2009 ":

1/ MOS Wola Warszawa PL – 4 zwycięstwa
2/ FVBK Falkenberg SWE  – 3 zwycięstwa
3/ KOLL Oslo NOR – 2 zwyciestwa
4/ Gentofte DEN – 1 zwyciestwo
5/ Loimu Raision FIN  – 0 zwycięstw

MOS Wola Warszawa grał w następującym składzie:

Chiniewicz Martin, Nassalski Konrad, Schamlewski Mariusz, Trzciński Jakub, Biernat Mateusz, Michalak Michał, Nikonowicz Robert, Skiepko Dawid, Smoliński Przemysław, Strzeżek Bartłomiej, Szala Kacper, Urbański Tomasz

 

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved