Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ryszard Bosek: Nasz zespół wykonał zadanie

Ryszard Bosek: Nasz zespół wykonał zadanie

fot. archiwum

- Myślałem, że i tak będzie gorzej ponieważ bardzo trudno się gra mając pewność awansu. Na pewno nie był to najpiękniejszy mecz, ale na mistrzostwach chodzi o to, żeby wygrywać - ocenił pojedynek Polska - Turcja, Ryszard Bosek.

Nasz zespół wykonał zadanie, za co należy ich pochwalić, że byli na tyle skoncentrowani, żeby spokojnie wygrać. Turcy to chyba najsłabszy drużyny naszej grupy, ale na nas bardzo się napięli. Próbowali nas rozbić zagrywką. Koncentracji starczyło na tyle, żeby wygrać. Na pewno nie była to koncentracja stuprocentowa, ale myślę, że klasowe zespoły, do których zaczynamy należeć koncentrują się na tyle na ile trzeba, aby wygrać – stwierdził Bosek.

– Turcy nie mogli nam niczym zagrozić bo jesteśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Ich nadzieją była zagrywka. Próbowali serwować mocno i momentami im się to nawet udawało, ale im mocniej zagrywali tym lepiej przyjmowaliśmy. Odpowiedzieliśmy bardzo rozsądnie i nie traciliśmy punktów bezpośrednio z zagrywki – dodał mistrz olimpijski.

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Bartosz Kurek. Nasz młody przyjmujący podobnie jak w spotkaniach z Niemcami i Francją stanowił o sile ataku ekipy Daniela Castellaniego. – Bartek zdecydowanie jest naszą dużą siłą w ataku. Oby znalazł się jeszcze ktoś, ponieważ sam Bartek może mieć kłopoty, aby cały turniej tak grać – uważa Bosek.* więcej w serwisie wp.pl

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved