Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Ruciak: Chcieliśmy postawić kropkę nad i

Michał Ruciak: Chcieliśmy postawić kropkę nad i

fot. archiwum

Po zwycięstwie nad Turcją polska reprezentacja z kompletem zwycięstw awansowała do dalszej fazy mistrzostw Europy. Jak powiedział po meczu Michał Ruciak, drużynie bardzo zależało na tej wygranej, zwłaszcza, że Polacy grali przeciwko gospodarzom.

Po wyniku wczorajszego meczu 3:0 można by sądzić, że był to najłatwiejszy wasz mecz w grupie A ale pozory chyba trochę mylą?

Michał Ruciak:Mając dwa zwycięstwa na pewno chcieliśmy postawić kropkę nad i, bo w sumie do końca nie wiadomo, kto wyjdzie z tej grupy i koniecznie chcieliśmy mieć te trzy zwycięstwa jako bagaż w następnej rundzie, bo na pewno komplet zwycięstw pomaga nam w dalszej grze. Byliśmy skoncentrowani i chcieliśmy tutaj wygrać, zwłaszcza, że graliśmy z gospodarzem.

Patrząc na grupę C jak myślisz, kto może być tam najtrudniejszym przeciwnikiem w tej drugiej rundzie?Ciężko powiedzieć. Powiem szczerze, że tutaj Grecy naprawdę zaskoczyli wszystkich swoją grą, myślę, że nie tylko nas ale i inne zespoły również. Potrafili wygrać z Hiszpanią, ze Słowacją, także powoli stają się faworytem tamtej grupy. Na pewno trzeba będzie dobrze rozpracować tę drużynę. Nie wiadomo jeszcze co zrobi Hiszpania, oni też wygrywając drugie spotkanie mogą podbudować się psychicznie, mają jeszcze jeden mecz, także na pewno będzie ciekawie. To jest chyba najbardziej wyrównana grupa, w której każdy może wygrać z każdym.

Wczoraj ponownie dostałeś od Daniela Castellaniego szansę na grę przez dłuższy moment na boisku, to na pewno cieszy.

Tylko można się cieszyć z tego, że tutaj trener daje szansę grania. Jestem zadowolony, oczywiście, mogę wejść na boisko, pomóc chłopakom w poszczególnych akcjach, niekiedy nawet na jedną, dwie akcje, niekiedy na dłużej tak jak na przykład wczoraj czy przedwczoraj po jednym secie, także cieszy to, że po prostu jest taka możliwość. Może to oczywiście zaprocentować później grając dalsze mecze. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy i właśnie ta pomoc może być potrzebna.

Jutro macie dzień wolnego, jakie macie plany?

Powiem szczerze nie wiadomo, z tego co podejrzewamy, to raczej będziemy mieć dwa treningi, a jak to będzie, to oczywiście zobaczymy.

 

* w Izmirze rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved