Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. B: Rosja gromi Finlandię

ME, gr. B: Rosja gromi Finlandię

fot. archiwum

Reprezentacja Rosji odniosła kolejne zwycięstwo na ME. Tym razem Grankin i jego koledzy rozgromili drużynę narodową Finlandii i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do następnej fazy turnieju, w której zmierzą się z zespołami Włoch, Serbii oraz Bułgarii.

Dzisiejsze spotkanie z Finlandią nie kosztowało Rosjan zbyt wiele wysiłku. Cały mecz trwał niespełna 1h i 15min. Przez ten czas Finowie ani razu nie uzyskali prowadzenia nad swoimi przeciwnikami. Bezapelacyjna była dominacja naszych wschodnich sąsiadów.

Spotkanie reprezentacja Rosji rozpoczęła z Michajłowem na pozycji atakującego. Świetna gra pajpem Grankina doprowadziła do tego, że na pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili 8:5. Chwilę później, przy stanie 9:6 dla Rosjan Daniele Bagnoli musiał wprowadzić zmianę na pozycji środkowego i za Kuleszowa na boisko wszedł Kazakow.

Nasi wschodni sąsiedzi stawiali ścianę nie do przebicia na siatce (Tietiuchin, Wołkow i Grankin) czym wyrobili sobie przewagę 12:7. Rosyjscy zawodnicy wciąż nie odpuszczali i w drugiej części premierowej odsłony prowadzili aż siedmioma punktami! (16:9). Finowie zdobyli od tamtego czasu już tylko trzy punkty, a przy piłce setowej popełnili błąd wysyłając piłkę w aut Rosjanie swobodnie zakończyli pierwszego seta wynikiem 25:12.Drugą odsłonę spotkania rozpoczęli od wyniku 2:0 Rosjanie, najpierw po efektownym ataku, a później udanym bloku Maxima Michajłowa. Prowadzenie drużyny Rosyjskiej utrzymało się do drugiej przerwy technicznej (8:4). Finowie próbowali gonić swoich przeciwników dokładając bloki oraz poprawiając przyjęcie w drugiej odsłonie tego seta. Niestety ani dobra zmiana Ojansivu za Mikkiego Oivanena , ani lepsze rozegranie Esko nie pozwoliło na doścignięcie rywali, gdyż tamci raz po raz dokładali a to skuteczne ataki ze skrzydła Bierieżki , Tietiuchina czy Michajłowa , czy też świetną zagrywkę. Ostatecznie Rosjanie po skutecznym ataku z lewej strony Bierieżki wygrali tego seta 25:14.

Trzecia odsłona spotkania wyglądała podobnie do poprzednich. Na boisku, po wcześniej dokonanych zmianach przez szkoleniowca fińskiego pozostali Hietanen oraz Ojansivu , którzy zmienili Sammelvuo oraz Mikkiego Oivanena. W tym secie skuteczna zagrywka Bierieżki i błędy Mikko Esko spowodowały, że na początku Rosja prowadziła 4:2. Przy stanie 6:3 dla naszych sąsiadów Michajłow dołożył kolejne oczko na swoje konto aplikując Finom asa serwisowego. Na pierwszą przerwę techniczną zespół Finlandii zszedł z boiska przegrywając 5:8 po autowym ataku Konstantinva Shumova . W dalszej odsłonie spotkania Rosjanie popisywali się efektownymi blokami. Najpierw pojedynczy blok na Siltali wykonał Kazakow (11:6), chwilę później podobną ścianę postawił Bierieżko (13:7), a w międzyczasie asa serwisowego zagrał Michajłow (12:7) oraz Grankin (14:7). Na drugą przerwę techniczną po ataku ze środka Kazakowa Rosjanie zeszli prowadząc 16:10. Przy stanie 19:12 dla naszych sąsiadów o czas poprosił Mauro Berruto , który swoim podopiecznym uwagi przekazywał na siedząco z wózka inwalidzkiego, ponieważ wcześniej nabawił się, jak widać poważnej kontuzji. Spotkanie było już przesądzone, ale jeszcze po kilku błędach w zagrywce naszych wschodnich sąsiadów oraz skutecznych blokach wykonywanych na rosyjskich zawodnikach do końca Finom udało się już zdobyć tylko 5 punktów. Spotkanie zakończył świetnym atakiem ze środka Kazakow (25:17). W ostatecznym rozrachunku Rosja rozgromiła Finlandię 3:0. W tym meczu nie było wątpliwości, która z drużyn osiągnie sukces.

 

Rosja – Finlandia 3:0
(25:12, 25:14, 25:17)

Składy zespołów:

Rosja: Grankin (4), Tietiuchin (13), Bierieżko (11), Wołkow (6), Michajłow (14), Kuleszow (2), Wierbow (libero) oraz Czeremyszyn, Kazakow (6) i Chamuckich

Finlandia: Esko (2), Siltala (5), Sammelvuo, Oivanen Mikko (2), Shumov (3), Oivanen Matti (4), Hyvarinen (libero) oraz Ojansivu (7), Hietanen (4), Olli i Lehtonen

Zobacz także:

Wyniki i tabela grupy B mistrzostw Europy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved