Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Krzysztof Stelmach: Chcą wygrywać mecze i osiągnąć jakiś wynik

Krzysztof Stelmach: Chcą wygrywać mecze i osiągnąć jakiś wynik

fot. archiwum

- Koncepcja się nie zmienia. Nadal interesuje nas kolejny przeciwnik dalej nie sięgamy myślą - mówi w wywiadzie dla serwisu reprezentacja.net Krzysztof Stelmach. - Tworzymy fajną grupę zawodników młodych i starszych, którzy naprawdę chcą coś wygrać.

Czy po tych trzech wygranych meczach wzrosła wśród zawodników pewność siebie?

Krzysztof Stelmach:Z każdym wygranym meczem ta pewność wzrasta. Na pewno bardzo ważne jest to dla tych młodych zawodników, którzy z każdą wygraną coraz bardziej przekonują się o swoich umiejętnościach i czują się pewniej. Tworzymy fajną grupę zawodników młodych i starszych, którzy naprawdę chcą coś wygrać i to widać zarówno u debiutantów jak i weteranów. Czuć tą chemię. Oni chcą wygrywać mecze i osiągnąć jakiś wynik.

Znakomicie od początku turnieju radzi sobie Bartek Kurek, który w ciągu tych kilku miesięcy stał się kluczową postacią w polskiej drużynie. Jak oceniłby Pan jego występy?

Cieszy postawa Bartka i oby grał tak dalej. My nie oceniamy zawodników. To jest rola dziennikarzy. Dla nas najważniejsza jest grupa, indywidualności nie grają. Mamy grupę równych zawodników. Ci chłopcy rozumieją koncepcję, jaka przyświeca budowaniu tego zespołu. Wszyscy są ważni. To nie jest tak, że jeden będzie bohaterem, bo wygra nam jeden mecz. Ten sam, który wczoraj zagrał znakomicie, jutro może zagrać słabiej i wtedy zostaje zastąpiony przez innego zawodnika. W meczu z Niemcami punkty Ruciaka, Woickiego, czy Bartmana były ważne tak samo jak innych zawodników, którzy grali w podstawowej szóstce.

Jak wygląda nasza wiedza na temat kolejnych rywali? Czy mecze w poszczególnych grupach były monitorowane przez naszych statystyków?

Oczywiście, że tak. Wszystkie mecze mamy zanalizowane, te dzisiejsze jeszcze będą opracowywane przez naszych statystyków. Dzisiaj nie będziemy już pracować z video, ale już od jutra zaczynamy poznawać naszych rywali w kolejnej rundzie.

Zakończyła się pierwsza faza rozgrywek. Jakie macie plany na najbliższe dwa dni?

Zamknęliśmy jedną grupę, jesteśmy w kolejnej i teraz zobaczymy, jaka będzie kolejność meczów. Na razie mamy dwa dni wolnego od grania. W niedzielę normalnie odbywamy dwa treningi – najpierw siłownię, a potem trening na hali. Pojutrze poćwiczymy tylko na hali. Koncepcja się nie zmienia. Nadal interesuje nas kolejny przeciwnik dalej nie sięgamy myślą.

* Rozmawiał Tomasz Kowalik – Reprezentacja.net
całość wywiadu w serwisie reprezentacja.net

 źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved