Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Cztery zespoły zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy

Cztery zespoły zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy

fot. archiwum

Zakończyła się I faza Mistrzostw Europy w Turcji. Po meczach grupowych Estonia, Słowenia, Turcja i Czechy zakończyły swój udział w turnieju. Pozostała dwunastka powalczy o cztery miejsca w półfinałach. Bez porażki są Polacy, Bułgarzy, Rosjanie i niespodziewanie Grecy.

Po rozegraniu 24 spotkań Mistrzostw Europy cztery zespoły, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach zakończyły już swój udział w tej imprezie. Reszta, to znaczy po trzy najlepsze drużyny z grup A, B, C oraz D utworzą teraz dwie sześciozespołowe grupy E oraz F i od wtorku rozpoczną walkę o wejście do półfinałów.

Jako pierwsi odpadli z rywalizacji Estończycy, bo już w sobotę było wiadomo, że będą musieli wracać do domu. Przegrali trzy spotkania. Kolejno z Rosją 1:3, Holandią również 1:3 oraz z Finlandią 0:3. Grali bardzo ambitnie, ale to nie wystarczyło, by wygrać chociażby jeden mecz. Przyjechali do Turcji głównie po naukę i z pewnością gra w finałowym turnieju ME wyda owoce w przyszłości.

Kolejną ekipą, która zakończyła udział na fazie grupowej została drużyna Słowenii. Podobnie jak Estonia nie zanotowała zwycięstwa w tym turnieju. Dwie porażki po 0:3 z Hiszpanią i Słowacją oraz 1:3 na pożegnanie Mistrzostw Europy z Grecją. Słowenia nigdy nie osiągała znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej a do finałowego turnieju awansowała (podobnie jak reprezentacja Polski) dzięki wygraniu barażu z drużyną Portugalii (dwie wygrane po 3:0). Tym razem było podobnie. Niczym specjalnym nie zaimponowali i czeka ich jeszcze wiele pracy by sytuacja się zmieniła w kolejnych imprezach tej rangi.Trzecim zespołem, który pożegnał się z turniejem jest ekipa gospodarzy – Turcja. Decydujący wpływ na taki obrót sprawy miał pierwszy mecz tej drużyny z Niemcami. Był bardzo zacięty i wyrównany. Sety kończyły się grą na przewagi, bądź minimalnym zwycięstwem którejś z ekip. Tie-breaka podopieczni Fausto Polidoriego jednak przegrali 13:15 i musieli szukać zwycięstw w kolejnych spotkaniach. Niestety (dla Turcji) w kolejnym meczu ulegli "biało-czerwonym" 0:3 i w takim samym stosunku Francuzom w ostatnim meczu grupy A. Odpadnięcie z turnieju gospodarzy w tak wcześnej fazie to nie jest dobre rozwiązanie dla organizatorów, bo i tak już bardzo słabe zainteresowanie ze strony publiczności jeszcze spadnie. Z drugiej strony mam nadzieję, że poziom sędziowania panów z chorągiewkami pójdzie w górę, bo to co ci panowie prezentowali w spotkaniach gospodarzy można podsumować jednym słowem – "wstyd".

Ostatnią drużyną, której już nie zobaczymy jest ekipa naszych południowych sąsiadów. Czescy siatkarze odpadli jako ostatni z całej czwórki, ale wynikało to z kalendarza imprezy. Nie ulega jednak wątpliwości, że Lebl i spółka stali na straconej pozycji jako pierwsi – tuż po losowaniu grup. Trafili bowiem do grupy D zwanej "grupą śmierci". Obok Czechów zagrali w niej Włosi, Serbowie oraz Bułgarzy. Wyjście z tej grupy byłoby dla tej drużyny ogromnym sukcesem i sensacją Mistrzostw. Niestety zawirowania wokół osoby trenera reprezentacji tuż przed turniejem zespołowi nie pomogły i skończyło się zgodnie z przewidywaniami. 0:3 z Serbią, 0:3 z Włochami i na otarcie łez jeden wygrany set z siatkarzami Bułgarii. Nie pozostało nic innego jak tylko życzyć tej ekipie więcej szczęścia w losowaniach na kolejnych dużych imprezach.

Co ugrały poszczególne drużyny :

     drużyna mecze punkty  sety  małe pkt.


Grupa A Turcja 3 3 2:9 234:269
Grupa B Estonia  3    3   2:9  230:277
Grupa C Słowenia  3    3   1:9  230:263
Grupa D Czechy   3    3   1:9  199:252

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved