Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Częstochowiance sama młodzież

W Częstochowiance sama młodzież

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że występujące w II lidze zawodniczki AJD Częstochowianki będą jedną z najmłodszych drużyn w lidze. Średnia wieku to 18,5. Drużyna już od ponad miesiąca przygotowuje się do nowego sezonu.

"Tak się złożyło, że musieliśmy dać szansę gry naszym juniorkom" – mówi Paweł Kapica, który w tym sezonie wraz z Anitą Feć będzie prowadził zespół AJD. – "Mieliśmy w okresie wakacji prawdziwą rewolucję kadrową. Musieliśmy pożegnać się z trzema zawodniczkami, które odpowiedzialne były za przyjęcie zagrywki."

Chyba najbardziej bolesną dla Częstochowianki będzie strata doświadczonej Wiesławy Siudy, która spodziewa się drugiego dziecka i postanowiła wziąć rozbrat z siatkówką. Do pierwszoligowego Chemika Police postanowiła przenieść się Katarzyna Graczyk, a grająca od kilku sezonów na libero Katarzyna Bury po ukończeniu studiów wróciła do rodzinnego Sanoka. W ich miejsce udało się pozyskać cztery zawodniczki.

"Na pozycję libero przymierzana jest Weronika Kurek" – dodaje Paweł Kapica. – "W minionym sezonie grała w II-ligowym Płomieniu Sosnowiec. Z MCKiS Jaworzno pozyskaliśmy przyjmującą Annę Piątek, a z Calisii Kalisz także przyjmującą Aleksandrę Szymczak. Mamy jeszcze nową środkową Agatę Kmiecik z MKS Dąbrowy Górniczej."Częstochowianki przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły na początku sierpnia. Trenowały głównie w Akademickim Centrum Sportu, gdzie będą rozgrywały mecze ligowe, oraz na obiektach MOSiR-u. W połowie sierpnia zawodniczki wyjechały na obóz przygotowawczy do podczęstochowskich Kul, a od września trenują ponownie w naszym mieście.

"W niedzielę mamy w planach zagranie sparingu w Częstochowie, ale jeszcze szukamy przeciwników" – dodaje Kapica."Za tydzień wyjazd do podkrakowskich Krzeszowic, potem gramy kolejny turniej, tym razem w Częstochowie."

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved