Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trener Serwiński przez pół godziny miał cały zespół

Trener Serwiński przez pół godziny miał cały zespół

fot. archiwum

- W zajęciach bierze udział pięć zawodniczek. Ostatnio dołączyła do grupy Joanna Mirek, która jest po rehabilitacji medycznej. Uczestniczy ona w treningach, tylko w dużym ograniczeniu - mówi trener BPS Muszynianki Fakro Muszyna Bogdan Serwiński.

W meczach, zgrupowaniach i zajęciach z kadrą Polski trenera Jerzego Matlaka brały udział Izabela Bełcik , Dorota Pykosz , Agnieszka Bednarek , Aleksandra Jagieło , Anna Woźniakowska i Mariola Zenik . Do wyjściowego składu najlepszego polskiego zespołu brakuje praktycznie tylko atakującej. – W poniedziałek nasze kadrowiczki odwiedziły klub. Miałem przez pół godziny do dyspozycji cały zespół – mówi Bogdan Serwiński . Muszyński szkoleniowiec dodaje, że zawodniczki były w dobrych nastrojach i humorach.

Jestem przekonany, że wymienione nasze kadrowiczki, a jeżeli nie to w jakimś minimalnym ograniczeniu, zagrają w mistrzostwach Europy – powiedział Bogdan Serwiński. – One zdają sobie sprawę jakie są oczekiwania pod adresem gospodarza mistrzostw Europy. Mają też swoje sportowe ambicje, które sięgają bardzo wysoko. Są zdeterminowane, żeby walczyć o najwyższe lokaty. Wszyscy liczymy na pozytywny wynik. Czym jest wynik pozytywny? Oznacza to zdobycie medalu.

Joanna Mirek , która wcześniej przeszła operację, bierze udział w zajęciach, ale ćwiczenia są mocno ograniczone. Bogdan Serwiński przypomina ludowe powiedzenie, że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. – Chcemy, że Joasia przystąpiła do gry zdrowa i w pełni sił. Wskazana jest duża cierpliwość. Wolimy dmuchać na zimne i nie popełnić jakiegoś błędu w obecnym okresie. Myślę, że będzie gotowa do gry pod koniec października, a na pewno zdąży na rozgrywki Ligi Mistrzyń, których faza grupowa rozpocznie w grudniu. Są one dla nas w tym sezonie bardzo ważne.7 października w Warszawie odbędzie się prezentacja zespołu. Muszyński klub podpisał kontrakt sponsorski z Bankiem Polskiej Spółdzielczości. Sztab szkoleniowy, zawodniczki i dobrodzieje spotkają się też z dziennikarzami na konferencji prasowej. Odbędzie się też sesja zdjęciowa.

Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk (lsk.net.pl)

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved