Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Daniel Pliński: Będziemy walczyć i damy radę

Daniel Pliński: Będziemy walczyć i damy radę

fot. archiwum

Wczorajsza wygrana z Niemcami zagwarantowała Polakom udział w kolejnej fazie mistrzostw Europy. Dla Daniela Plińskiego był to dobry mecz w wykonaniu polskiej drużyny: - Zagraliśmy kolejne dobre spotkanie. Wygląda to wszystko fajnie, optymistycznie - powiedział Strefie Siatkówki Daniel.

"Nasza forma zwyżkuje. Mecz z Francją psychicznie i mentalnie był dla nas bardzo ciężki. Przegraliśmy pierwszego seta, udało nam się jednak podnieść. Na razie wszystko idzie z górki" – dodał środkowy polskiej reprezentacji.

Wiele osób doszukiwało się w konfrontacji z naszym zachodnim sąsiadem dodatkowych podtekstów, chociażby w postaci trenera Raula Lozano, który przez cztery lata trenował Polaków, a teraz jest szkoleniowcem naszych wczorajszych rywali. Jednak zdaniem środkowego biało-czerwonych, niepotrzebnie w tym pojedynku doszukiwano się jakiś „smaczków": – "Przede wszystkim koncentrujemy się na drużynie przeciwnej i na własnej grze. Trener Lozano pracował z nami i już nie pracuje, to jest historia. Nie graliśmy z Raulem Lozano, tylko z drużyną niemiecką."

Po dwóch wygranych setach, w trzecim Polacy pozwolili rywalowi uciec na kilka punktów i mimo odrobienia strat i zaciętej końcówki, musieli uznać wyższość niemieckiej drużyny. Nie należy się jednak zdaniem Daniela Plińskiego w przyczynach tego przegranego seta dopatrywać dekoncentracji czy załamania formy naszej drużyny: – "Niemcy też dobrze grają w siatkówkę. My nie jesteśmy w stanie wygrywać wszystkiego 3:0, taki jest sport, taka jest siatkówka. Cieszmy się z tego co mamy" – stwierdza zawodnik. Jego zdaniem podopieczni Raula Lozano są w stanie sporo osiągnąć na tym turnieju: – "Niemcy też przyjechali tu walczyć. Moim zdaniem ta drużyna ma bardzo duże szanse, żeby awansować do pierwszej czwórki."Wczorajsze spotkanie jest już historią, dzisiaj Polaków czeka nie mniej trudne zadanie – konfrontacja z gospodarzami wspieranymi przez żywiołowych kibiców. – "Na pewno to będzie ciężki mecz. Turcy potrafią grać w siatkówkę. Będziemy walczyć, damy radę" – obiecuje Pliński.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki Ania Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved