Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robert Małolepszy: Należy z nami się teraz liczyć

Robert Małolepszy: Należy z nami się teraz liczyć

fot. archiwum

- Jeśli nasi gracze nie dojdą do półfinału będą kompletnymi frajerami. Bardzo mocni mogą być też Niemcy prowadzeni przez Raula Lozano. Jako głównych faworytów stawiam Rosjan i Bułgarów - twierdzi redaktor dziennika „Polska", Robert Małolepszy.

Po rozgrywkach Ligi Światowej nie postawiłbym na naszych reprezentantów złamanego grosza. Jednak nasza młodzież wzięła się w garść i chyba poczuła, że ma swoje pięć minut. Paradoksalnie bez Winiarskiego i Wlazłego wygrała aż 11 meczów z rzędu, a to robi wrażenie. Po drodze przecież ogrywała takie ekipy jak Bułgaria, Włochy, Czechy, Francja czy Hiszpania. Bez względu na to, w jakim wszyscy byli etapie przygotować należy z nami się teraz liczyć. My po prostu musimy zagrać w półfinale mistrzostw Europy. Dlatego też, bo mamy tam najłatwiejszą drogę. Na najmocniejsze ekipy możemy trafić dopiero w najlepszej czwórce. Przed półfinałami imprezy unikamy bowiem Włochów, Rosjan, Serbów i Bułgarów.

Nasi grupowi rywale? Najgroźniejsi są dla mnie Niemcy. Mają sporo graczy w lidze włoskiej, w ich składzie występuje też najlepszy teraz atakujący w Europie, gracz Iskry Odincowo Jochen Schops. Przypomnijmy, że drużyna klubowa z Niemiec, Friedrischafen, wygrała dwa lata temu rozgrywki Ligi Mistrzów. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich rozegrali jedno z najlepszych spotkań w całej imprezie. Postraszyli Rosjan, ale ostatecznie przegrali z nimi 2:3. Niedawno ich trenerem został świetny fachowiec Raul Lozano, który już pokazał, że potrafi zrobić coś z niczego. Ogromny potencjał potwierdzają także w tym sezonie. Zdążyli już wygrać Ligę europejską, a nie tam dawno w kwalifikacjach do mistrzostw świata wyeliminowali mocnych Finów i to na wyjeździe.

* dzięki uprzejmości portalu sportandmore.pl
* więcej w portalu sportandmore.plźródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved