Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Raul Lozano stanie naprzeciw polskiej reprezentacji

Raul Lozano stanie naprzeciw polskiej reprezentacji

fot. archiwum

Przez jednych nazywany siatkarskim Napoleonem, przez innych określany mianem trenera, który nie wykorzystał szansy stojącej przed polską siatkówką. Raul Lozano po czterech latach pracy z polską kadrą stanie dzisiaj po przeciwnej stronie barykady.

Prowadzona przez niego reprezentacja Niemiec jest w stanie pokrzyżować szyki wicemistrzom świata.

Nie widziałem jeszcze żadnego meczu Niemców pod wodzą Raula Lozano, ale potencjał tego zespołu jest duży, a wynika on z umiejętności indywidualnych zawodników – przestrzega Waldemar Wspaniały, były trener reprezentacji Polski.

Gwiazdą światowej siatkówki jest bez wątpienia atakujący Iskry Odincowo Jochen Schoeps, który zdaniem Daniela Castellaniego jest jednym z trzech najlepszych zawodników na swojej pozycji w Europie. Na dodatek Schoeps w kadrze ciągle czuje presję ze strony innego znakomitego atakującego Geogra Grozera. W finale Ligi Europejskiej z Hiszpanią Schoeps i Grozer grali na zmianę, a każdy z nich zdobył po 16 punktów. Mało jest na świecie reprezentacji, które mają tak silny duet atakujących jak Niemcy.Nie chcę się źle wypowiadać na temat Lozano, ale warto pamiętać o blaskach i cieniach jego pracy. Srebrnego medalu mistrzostw świata nikt mu nie odbierze, ale jedenaste miejsce na ostatnich mistrzostwach Europy to była kompromitacja. Przyznaję się do błędu, bo jako człowiek odpowiedzialny za reprezentację powinienem był go za to rozliczyć – twierdzi Wspaniały.Lozano awansował do finału MŚ, ale stworzono mu warunki, jakich nie miał wcześniej żaden trener reprezentacji, a pod koniec jego pracy przegrywaliśmy z przeciętnymi zespołami, jak Estonia, Czarnogóra czy Egipt.

Sebastian Świderski uważa jednak, że polska reprezentacja zrobiła pod okiem Lozano duże postępy.

Autorem tekstu jest Piotr Nowik


Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy Niemcy wygrali z gospodarzami turnieju 3:2. Co prawda, bardzo męczyli się z Turkami, ale pierwszy mecz zawsze jest najtrudniejszy. Z Polską powinni zagrać na większym luzie.

Nie zmienia to jednak faktu, że to Polacy są faworytami meczu. Podkreśla to sam Lozano, który uważa, że nasza reprezentacja jest najsilniejsza w grupie A. Spotkanie z Niemcami na pewno nie będzie jednak należało do łatwych. W końcu Lozano jak mało kto zna polskich siatkarzy.

W Niemczech nie ciąży na Raulu Lozano taka presja jak podczas pracy w Polsce. Wszystko dlatego, że siatkówka w Niemczech jest dużo mniej popularna niż w naszym kraju i nawet sukces na ME raczej tego nie zmieni. Sebastian Karkos, dziennikarz "Bilda" opowiedział na łamach "Przeglądu Sportowego", że gdy niedawno spotkał Lozano rozdającego autografy to okazało się, że kibicami, którzy prosili o Argentyńczyka o podpis byli kibice z… Polski. Dla większości Niemców Lozano to człowiek anonimowy.

Nasi gracze z pełnym spokojem podchodzą do rywalizacji przeciwko Niemcom. Nie ma mowy o obawach. – Na pewno Niemcy będą świetnie przygotowani przez Raula, a i on będzie chciał nam coś udowodnić – uważa Zbigniew Bartman.

Nie patrzę na nasz mecz jak na walkę z Lozano – dodaje środkowy pierwszej szóstki Daniel Pliński. Pewien etap jest zamknięty. Nie walczymy w tym meczu z Raulem, tylko z niemieckimi siatkarzami.

źródło: Przegląd Sportowy, Super Express, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved