Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kontuzje podstawowych siatkarek AZS-u Białystok

Kontuzje podstawowych siatkarek AZS-u Białystok

fot. archiwum

Rozgrywająca Magdalena Godos i środkowa Katarzyna Wysocka, które miały stanowić o sile białostockiego zespołu siatkarek, z powodu kontuzji nie biorą udziału w treningach. Pierwsza niedawno przeszła zabieg, a druga kończy rehabilitację po operacji kolana.

Po zajęciu w ostatnim sezonie siódmego miejsca w ekstraklasie w zespole Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok doszło do dużych zmian kadrowych. Z klubu odszedł trener Dariusz Luks, a także większość zawodniczek z podstawowego składu. Z siatkarek, które miały pewne miejsce w wyjściowym składzie, została jedynie libero Magdalena Saad.

Włodarze klubu, który dysponuje skromniejszym budżetem niż w poprzednich rozgrywkach, próbowali zbudować zespół na miarę utrzymania w lidze. Obecnie w kadrze jest 13 zawodniczek, ale nie są to głośne nazwiska, niewiele z nich ma doświadczenie z gry w krajowej elicie.

Z nowych siatkarek jedynie Godos i Wysocka były w swoich ekstraklasowych klubach wiodącymi postaciami w ostatnim sezonie. 26-letnia Godos kierowała grą spadkowicza z ligi Calisii Kalisz. Ponadto ma za sobą występy w reprezentacji oraz medale z Uniwersjady (srebrny w 2005 i złoty w 2007), a także mistrzostwo i Puchar Polski z ekipą z Kalisza.Rozgrywająca w przygotowaniach białostoczanek do sezonu, pod okiem nowego trenera Albina Mojsy, brała udział od początku. Jednak od pierwszych zajęć nie była w pełni sprawna, miał problem ze ścięgnami Achillesa. W końcu podczas meczu sparingowego ze Stalą Mielec w ubiegłym tygodniu musiała zejść z boiska. Kontuzja nie pozwoliła jej wystąpić w Akademickich Mistrzostwach Polski gdzie koleżanki wywalczyły złote medale. W środę przeszła zabieg na obu ścięgnach, a lewą nogę ma unieruchomioną w gipsie aż po udo.

Kłopoty ze ścięgnami mam od około dwóch lat – mówi Godos.Na sparingu z Mielcem, gdzie naprawdę dobrze grałyśmy, sytuacja pogorszyła się w lewej nodze. Poddałam się zabiegowi także na prawej nodze, gdyż lekarze dopatrzyli się tam stanu zapalnego. Na razie mam zwolnienie lekarskie do 14 września i lekarze zapewniają, że wszystko będzie w porządku. Te zabiegi mają załatwić sprawę definitywnie i nie będzie potrzebna operacja. Mam nadzieję, że będę mogła już wyjechać z drużyną na obóz [13 września – red.], przejść szybką rehabilitację i normalnie przygotowywać się do sezonu.

Za to od początku w przygotowaniach nie bierze udziału Wysocka, która trafiła do Białegostoku z piątego zespołu w ubiegłym sezonie w ekstraklasie – MKS-u Dąbrowa Górnicza. Niespełna 30-letnia siatkarka w swoim poprzednim klubie należała do podstawowych zawodniczek, a w dorobku ma dwa srebrne medale mistrzostw Polski w latach 2005-2007 z zespołem z Piły. Ona z kolei ma kłopoty z kolanem, które pojawiły się na koniec poprzednich rozgrywek.

Lekarze powiedzieli, że trzeba zrobić z kolanem porządek i musiałem poddać się operacji na początku lipca – mówi Wysocka. – Potem jeszcze miałam zabieg na tym kolanie i przechodzę intensywną rehabilitację. Nie chciałam tej operacji, gdyż miałam obawy, że mogę stracić cały sezon. Ale teraz jestem już w końcowym okresie rehabilitacji i mam nadzieję, że w sezonie normalnie będę funkcjonować. W najbliższych dniach będę starała się już ruszać na sali. Do ligi jest sporo czasu, więc powinnam dojść do normalnej dyspozycji [ekstraklasa startuje 24 października – red.].

Kontuzjowane kolano ma także druga środkowa Katarzyna Kalinowska, ale ona do zajęć powinna wrócić na początku przyszłego tygodnia.

Wciąż nierozwiązana jest sprawa przyjmującej Justyny Sachmacińskiej, która na ostatni sezon była wypożyczona z białostockiego klubu do I-ligowej drużyny ze Szczecina. Kłopot w tym, że wypożyczał ją poprzedni zarząd klubu i teraz nie wiadomo, kto jest właścicielem karty zawodniczej. Sprawa została skierowana do rozstrzygnięcia przez Polski Związek Piłki Siatkowej, a decyzja ma zapaść dziewiątego września.

Z Sachmacińską, bądź nie, w składzie białostoczanki wezmą udział w turnieju w Żukowie, który zaczyna się 11 września, a stamtąd pojadą na obóz do Wilkas. Na koniec obozu w Wilkasach mają zaplanowany turniej w Iławie, a do Białegostoku wrócą 26 września.

Autorem tekstu jest Adam Muśko

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved