Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Jarosz: Wygrała drużyna

Jakub Jarosz: Wygrała drużyna

fot. archiwum

W pierwszym meczu Polaków na ME z bardzo dobrej strony zaprezentował się Jakub Jarosz, który był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. On sam podkreśla, że zwycięstwo biało-czerwoni zawdzięczają przede wszystkim swojej zespołowej grze.

To był ciężki mecz, ponieważ był to dla nas mecz otwarcia, ale bardzo się cieszymy, że przełamaliśmy się po pierwszym secie. Potem złapaliśmy bardzo dobry rytm i wygraliśmy pierwszy mecz na mistrzostwach z Francją – powiedział atakujący biało-czerwonych spytany bezpośrednio po spotkaniu o jego ocenę.

Młody zawodnik miał duży udział w tej wygranej, wchodząc na boisko w końcówce pierwszego seta, gdy Polacy przegrywali sześcioma punktami. Nie przecenia on jednak swojej roli w odniesionym przez Polaków zwycięstwie: – Taka dzisiaj była moja rola w tym spotkaniu. Zaczął Piotrek Gruszka, ja przygotowałem się na to, że jeżeli trzeba będzie, to będę starał sie pomóc. Jest 14 zawodników, z których każdy może coś wnieść do zespołu.

Jarosz wniósł do tego spotkania bardzo dużo, zdobywając 14 punktów i będąc najlepiej punktującym graczem polskiej drużyny. Takie rzeczy oczywiście cieszą, ale jak podkreśla sam zainteresowany: – Wygrała drużyna. Graliśmy bardzo zespołowo, Paweł Zagumny równo rozdzielał piłki dla wszystkich, świetnie zagraliśmy blokiem, także wielkie gratulacje należą sie wszystkim.Wygrana z Francją jest dla Polaków bardzo ważna, ale nasi zawodnicy już skupiają się na kolejnym spotkaniu, które dziś zagrają z Niemcami: – Na pewno wykonaliśmy pierwszy krok, ale przed nami są następne, także spokojnie, nie podniecamy się za bardzo. W piątek przed nami bardzo ważny mecz, także trzeba zachować chłodną głowę i grać dalej.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved