Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Björn Andrae: Myślę, że zagraliśmy nieźle

Björn Andrae: Myślę, że zagraliśmy nieźle

fot. archiwum

Pierwszym przeciwnikiem Niemców na tegorocznych mistrzostwach Europy, byli gospodarze turnieju, czyli Turcy. - Wiedzieliśmy, że trudno jest grać w Turcji przeciwko Turkom. Mają tutaj dużo fanów - powiedział po meczu Björn Andrae.

Dość niespodziewanie do rozstrzygnięcia spotkania potrzebnych było aż pięciu setów, gdyż miejscowi niesieni gorącym dopingiem swoich żywiołowych fanów, postawili zwycięzcom tegorocznej Ligi Europejskiej twarde warunki. Zdaniem przyjmującego niemieckiej reprezentacji, Bjorna Andrae, taki obrót spraw nie jest niczym zaskakującym: – Wiedzieliśmy, że trudno jest grać w Turcji przeciwko Turkom. Mają tutaj dużo fanów. Zdobyliśmy na początku spotkania sporo punktów dzięki dobrej zagrywce, ale potem pozwoliliśmy im się rozegrać, oni też zaczęli dobrze serwować i mieli za sobą kibiców, tak więc trudno było ich pokonać.

Na pewno podopieczni Raula Lozano mogli mieć wczoraj wrażenie, że grają nie tylko przeciwko dwunastu zawodnikom tureckiej reprezentacji, ale także przeciwko kilkutysięcznej widowni zgromadzonej w hali Halkapinar. – Kiedy grasz przeciwko drużynie, która gra u siebie, zazwyczaj grasz przeciwko publiczności – stwierdza Andrae i dodaje: – Była naprawdę miła atmosfera i myślę, że zagraliśmy nieźle. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało nam się pokonać Turków, bo było już 2:2 w setach. Zaczęliśmy całkiem dobrze ten turniej.

Niemców dziś czeka równie trudne zadanie, co walka z gospodarzami, gdyż zagrają z Polakami. Niemiecki przyjmujący przyznaje, że nie będzie to łatwe spotkanie: – W czwartek już zobaczyliśmy, że Polacy są w dobrej formie. Na pewno będzie o wiele trudniej grać przeciwko nim, niż przeciwko Turcji, z którą nie zagraliśmy swojej najlepszej siatkówki. Mam nadzieję, że możemy zagrać troszeczkę lepiej w piątek.Szans dla swojej drużyny Andrae upatruje w zagraniu na maksimum swoich możliwości: – Ważne jest, żebyśmy my zagrali dobrze. Polacy grają kompletną siatkówkę, mają dobrą drużynę, wiec można ich pokonać tylko wtedy, gdy cała drużyna zagra naprawdę dobrze. Jeśli tak się stanie, to będziemy mieć szansę i wtedy zobaczymy, co się wydarzy.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki Ania Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved