Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Byliśmy lepsi od Niemców

Bartosz Kurek: Byliśmy lepsi od Niemców

fot. archiwum

Polacy zwycięstwem z Niemcami zapewnili sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw Europy odbywających się w Izmirze. Jednym z bohaterów meczu był nasz przyjmujący, Bartosz Kurek, który zdobył aż 32 punkty. Po meczu rozmawialiśmy z zawodnikiem.

Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa. Po dwóch łatwo wygranych setach, w trzecim było trochę nerwowo, ale w czwartym udało wam się dosłownie rozstrzelać przeciwnika i szczęśliwie zakończyć mecz.

Bartosz Kurek: – "Bardzo ładnie to pani ujęła i nie mam nic do dodania. Cieszymy się ze zwycięstwa i to wszystko. "

Co zadecydowało dzisiaj o wygranej? Może determinacja, bo rzucaliście się do każdej piłki.– "Determinacja jest zawsze i to nie jest tak, że ona decyduje. Zagraliśmy dobre spotkanie w każdym elemencie, w dzisiejszym dniu byliśmy po prostu lepsi od Niemców, stąd to zwycięstwo. Tutaj każda akcja była ważna, nie było jednego elementu, który decydował. "

Jednak nie da się zaprzeczyć, że znowu pokazałeś się z bardzo dobrej strony, zdobywając najwięcej punktów w spotkaniu.

– "Tutaj kolejny raz powiem, że to mnie bardzo mało interesuje. Liczy się to, że wygraliśmy. Dzisiaj najwięcej punktów zdobyłem ja, jutro zdobędzie Piotrek (Gruszka – przyp. red.), pojutrze Zbyszek (Bartman – przyp. red.) , to jest zupełnie nieważne. Najważniejsze jest zwycięstwo Polski. "

Czy po tych dwóch udanych meczach zaczęła gdzieś wam świtać w głowie myśl, że możecie jednak powalczyć tutaj o medale? Oczywiście wasza taktyka to koncentrować się tylko na kolejnym meczu, ale czy takie myśli mimo wszystko się nie pojawiają?

– "Nie. Wychodzimy na każdy mecz, żeby wygrać. Oczywiście, jeżeli będziemy wygrywać do końca, to zaowocuje to medalem, najpewniej złotym. Jesteśmy jednak skoncentrowani tylko na zwycięstwie w danym meczu. "

Mówiąc o następnym meczu, jutro zagracie przeciwko drużynie Turcji i przeciwko kilku tysiącom kibiców. Jak nastroje przed tym spotkaniem?

– "Nastroje są pozytywne. Może troszeczkę się obawiamy tego meczu właśnie ze względu na tych kibiców i nie najlepsze sędziowanie, jakie obserwowaliśmy we wczorajszym meczu z Niemcami. Po raz kolejny musimy udowodnić swoją wyższość na parkiecie i to jest w tej chwili najważniejsza dla nas rzecz ."

*w Izmirze rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved