Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bartosz Kaczmarek: Cieszy awans do półfinału B

Bartosz Kaczmarek: Cieszy awans do półfinału B

fot. archiwum

Polakom nie udało się znaleźć w najlepszej ósemce mistrzostw świata. Cały czas jednak walczą i jutro zmierzą się w półfinale B z USA. - Pozostaje nam wygrać z Amerykanami i walczyć o dziewiąte miejsce - zapowiada libero, Bartosz Kaczmarek.

Reprezentanci Polski kadetów rozegrali wczoraj trzecie spotkanie drugiej rundy mistrzostw świata. W pokonanym polu zostawili siatkarzy z Japonii. Jak to spotkanie ocenia libero, Bartosz Kaczmarek ? – Mecz z Japończykami był naprawdę ciężki – powiedział. Podkreślił również, że polski zespół miał do czynienia ze sposobem grania innym niż europejski. – Prezentują oni styl charakterystyczny dla azjatyckiej siatkówki, grają kombinacyjnie, bronią i asekurują dużo piłek – analizował. – Nie są to wysocy zawodnicy, ale technicznie wyćwiczeni, obijają blok, ciężko się z nimi gra. Dlatego cieszy nas to zwycięstwo. – Jakie były więc założenia na to spotkanie? Co było kluczem do wygranej? – Na pewno trzeba było ustawiać niski, szczelny blok na tych zawodnikach, ponieważ nie atakowali na wysokim pułapie, tylko starali się uderzać po naszych dłoniach – zdradził zawodnik.

Polacy mają za sobą drugą rundę zmagań w mistrzostwach świata. Dzięki dwóm wygranym w drugiej fazie powalczą o miejsca 9-12. Jak krótko można podsumować ostatnie trzy dni w wykonaniu polskich kadetów? – Cieszy to, że po nieudanej pierwszej rundzie zdołaliśmy w tej drugiej fazie wygrać dwa mecze, awansować do półfinału B i grać o miejsca 9-12., a nie 13-16 – stwierdził Kaczmarek. – Teraz pozostaje nam wygrać z Amerykanami i walczyć o dziewiąte miejsce najprawdopodobniej z zespołem Brazylii.

„Biało-czerwoni" zajęli pierwsze miejsce w grupie G. W związku z tym dzisiaj zmierzą się z drugimi w grupie H Amerykanami. Czy jest to trudny przeciwnik? – Na pewno jest to inna siatkówka. Grają naprawdę dobrze – zakończył Bartosz Kaczmarek.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved