Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Wspaniały: W finale zagramy z Rosjanami

Waldemar Wspaniały: W finale zagramy z Rosjanami

fot. archiwum

- Bardzo ważny będzie nasz pierwszy mecz z Francją. Jeśli go wygramy, możemy zwyciężać dalej. Polacy są w gronie głównych faworytów. Moim zdaniem możemy zagrać w finale z Rosją - mówił przed inauguracyjnym spotkaniem Waldemar Wspaniały.

Najważniejsze, że Polacy jadą na te mistrzostwa bez presji. Nikt nie daje im medalu z góry. Pamiętam, jak ja jeszcze byłem trenerem to już przed startem imprezy wszyscy rozdali medale. Zajęliśmy ostatecznie piąte miejsce i zrobiono z tego tragedię narodową. Uważam jednak, że zrobiliśmy wszystko, na co było nas stać – dodaje Waldemar Wspaniały.

Teraz widzę, że każdy podchodzi do szans naszego zespołu na spokojnie. I bardzo dobrze, bo to będzie jednak ciężki turniej, w którym możemy zarówno grać o medale, jak i przykładowo walczyć o piątą lokatę. Ja jestem optymistą i wierzę, że powalczymy o czwórkę. Układ meczów mamy dobry. Zwycięstwa w dwóch pierwszych spotkaniach z Francją i Niemcami zapewnią nam dobrą pozycję wyjściową przed kolejnym etapem rozgrywek. Początek euro będzie dla nas kluczowy .

Nasi grupowi rywale? U Francuzów gra oparta jest na dwóch wspaniałych przyjmujących. Samica i Antiga odgrywają w kadrze główne role. Jednak w tym zespole są kłopoty. Nasi rywale wystąpią bez swojego podstawowego rozgrywającego Pujola . Obojętnie jednak w jakim składzie zagrają i tak będą groźni. Ich atutem jest obrona. Potrafią wykorzystywać trudne, sytuacyjne piłki.Niemcy mają oczywiście trenera Raula Lozano , który naszą kadrę zna jak własną kieszeń. Ale spokojnie nasi siatkarze tak samo znają jego metody, więc nie ma obaw. Ich gra opiera się na dwóch wspaniałych atakujących. Schops to przecież jeden z najlepszych siatkarzy na świecie na swojej pozycji. Mają jeszcze dobrego rozgrywającego i libero. Jeśli Polacy pokonają w czwartek Francję, to powinni uporać się także z Niemcami. Inaczej będzie ciężko.

Gospodarze turnieju, Turcy, są zespołem chyba najbardziej nieobliczalnym. Przypomnę, że kiedyś w Izmirze był turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Turcy wprawdzie nie awansowali, ale ze wszystkimi mocnymi zespołami przegrali 2:3, dopiero po morderczej walce. Nie wolno ich lekceważyć bo widać, że z roku na rok robią postępy.

Kto jest faworytem do złota? Rosja, Serbia, Polska i Włosi. Jednak reszta drużyn tak niewiele odstaje od nich, że naprawdę wszystko jest możliwe.

Czarne konie mistrzostw? Nie wydaje mi się, aby ktoś wyskoczył tak jak Hiszpania dwa lata temu. Drugim objawieniem była wtedy Finlandia. Teraz nie widzę zespołu, który mógłby sprawić sensacje tej miary co Hiszpanie.

* dzięki uprzejmości portalu sportandmore.pl
* rozmawiał Piotr Kaszubski (sportandmore.pl)

źródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved