Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gacek: Teraz myślimy tylko o Niemcach

Piotr Gacek: Teraz myślimy tylko o Niemcach

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu na mistrzostwach Europy Polacy wygrali z Francuzami 3:1. Libero biało-czerwonych, Piotr Gacek cieszy się z wygranej, ale podkreśla że teraz drużyna koncentruje się wyłącznie na jutrzejszym spotkaniu z Niemcami.

Chyba odetchnęliście z ulgą po tym pierwszym meczu, wiadomo, pierwszy mecz na turnieju gra się zawsze ciężko, a  jeszcze wygrana z Francją chyba dodatkowo was cieszy?

Piotr Gacek : – Dokładnie. Tutaj mobilizujemy się naprawdę na każde spotkanie i po pierwszej przegranej partii wzięliśmy się w garść, żeby w trzech następnych odnieść cenne zwycięstwo. To był naprawdę bardzo ważny,  ale tak jak pani zaznaczyła, bardzo nerwowy mecz. Na takich turniejach, gdzie wierzymy w swoje możliwości, w swoje siły i mamy jakieś określone cele, te pierwsze mecze są naprawdę nerwowe, ale cieszy to, że wygraliśmy z Francuzami. Dzisiaj już myślimy o następnym spotkaniu, nie wybiegamy za bardzo w przyszłość, co będzie dalej, tylko teraz wyłącznie koncentrujemy się na meczu z Niemcami, bo teraz to jest dla nas najważniejsze .

Jutrzejszy mecz też na pewno nie będzie należeć do łatwych, nie mówiąc już o trenerze, który was trenował cztery lata, bo o to już chyba wszyscy pytali, ale Niemcy pokazali w tym roku, że naprawdę uczynili krok do przodu.

Tak, Niemcy zrobili ogromny postęp i mają w swoich szeregach bardzo doświadczonych zawodników. Jutrzejszy mecz będzie bardzo ważny przede wszystkim dla układu w grupie. Myślę, że wyjdziemy bardzo skoncentrowani, aby pokonać Niemców i to jest nasz jedyny cel na jutrzejszy dzień.

Wracając  jeszcze do Francuzów, w dzisiejszym meczu pokazali zupełnie co innego niż podczas ostatniego spotkania w Gdyni. Dodatkowo jeszcze zmienili rozgrywających, co wam na pewno trochę pokrzyżowało szyki, jeżeli chodzi o taktykę na ten zespół?

Byliśmy na nich przygotowani, aczkolwiek mają dwóch nowych rozgrywających pod których bardzo ciężko sie przygotować, gdyż rozegrali bardzo mało spotkań w reprezentacji , w tym sezonie prawie w ogóle, także te materiały mieliśmy troszeczkę okrojone, ale nasz sztab szkoleniowy dobrze się spisał. Byliśmy bardzo dobrze taktycznie przygotowani do tego spotkania, co pozwoliło nam odnieść zwycięstwo .

* z Izmiru dla Strefy Siatkówki – Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved