Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Bąkiewicz: Celem jest medal

Michał Bąkiewicz: Celem jest medal

fot. archiwum

Już dziś reprezentacja Polski rozpoczyna rywalizację w Mistrzostwach Europy w Turcji. Celem jest oczywiście medal, ale my naprawdę nie powinniśmy mówić teraz o zakończeniu turnieju - podkreśla przyjmujący reprezentacji Polski Michał Bąkiewicz.

Na co stać reprezentację Polski w mistrzostwach Europy w Izmirze? Przed Ligą Światową nikt nie umiał odpowiedzieć na to pytanie, ale teraz powinno być chyba łatwiej?

Michał Bąkiewicz : Tak dużo łatwiej wcale nie jest. Dwa spotkania, które rozegramy na samym początku turnieju, pokażą nam, w którym kierunku będziemy iść i na co realnie będziemy mogli liczyć w Turcji. Ja wierzę w dobry wynik.

Dobry wynik, czyli medal?– Wiadomo, że on jest celem. Każdy z nas pewnie o nim marzy, ale… głośno tego nie mówimy. Celem jest oczywiście medal, ale my naprawdę nie powinniśmy mówić teraz o zakończeniu turnieju. Musimy się skupić na meczu z Francuzami i tylko to spotkanie mieć w głowie. Gdy więc pada pytanie o nasz cel na mistrzostwach Europy, ja odpowiadam, że celem jest zwycięstwo w pierwszym meczu. Potem proszę pytać o kolejne.

Taki sposób myślenia nazywany był kiedyś „filozofią Adama Małysza". On koncentrował się tylko na następnym skoku.

A my mamy zastanawiać się wyłącznie, jak wygrać kolejny mecz. Trener też wymaga od nas tego, byśmy byli skoncentrowani jedynie na Francji. Ja liczę, że w czwartek pokonamy ich i będziemy mogli spokojnie pomyśleć o meczu z Niemcami.

Nie wierzę, że już teraz nie zastanawia się pan, jak pokonać drużynę Raula Lozano?

Dla mnie to naprawdę w tej chwili odległa przyszłość. Znam filozofię Daniela Castellaniego ze wspólnej pracy w klubie i on właśnie wpaja nam takie podejście: myśl tylko o najbliższym meczu, skup się na nim, a zagrasz najlepiej jak potrafisz.

*Rozmawiał Żelisław Żyżyński
więcej w "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved