Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr. B: Estończycy urwali seta Rosjanom, Holendrzy lepsi od Finów

ME, gr. B: Estończycy urwali seta Rosjanom, Holendrzy lepsi od Finów

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu Mistrzostw Europy w grupie B reprezentacja Rosji pokonała ekipę estońską 3:1. Podopieczni Avo Keela byli lepsi jedynie w pierwszym secie. W drugim meczu Holendrzy po zacietym tie-breaku pokonali Finów.

Niewątpliwie Rosjanie w pierwszym swoim spotkaniu na mistrzostwach Europy popełnili falstart, nie dużo brakowało a mogło dojść do niespodzianki. Po przegranej pierwszej partii w spotkaniu z Estonią, jednak potrafili się podnieść i wygrać całe spotkanie 3:1. Duża zasługa w tym Kuleshowa , który blokiem nie raz wybijał Estończykom siatkówkę z głów. Bardzo poprawnie spisał się Biryukow Denis który zdobył 13 pkt. W tym aż 12 atakiem. Atakował on ze skutecznością 55%. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić liderem reprezentacji Rosji był atakujący Semen Połtawski , który zdobył 16 pkt. W tym 12 atakiem co dało mu skuteczność w tym elemencie 46%. Grę Sbornej prowadził Siergiej Grankin , tylko na zmiany pojawiał się Wadim Chamuckich . W zespole Estonii najwięcej oczek zdobyli Meresaar Argo i Nommsalu Janus po 10 pkt. Jednak atakowali oni z niską skutecznością odpowiednio 31% i 38%. Rosjanie było góra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Jednak patrząc na grę, jednych z głównych pretendentów do medalu nie można być zachwyconym. Ale to jest turniej, a turnieje rządzą się swoimi prawami.

Estonia – Rosja 1:3
(25:20, 17:25, 18:25, 15:25)

Składy zespołów:Estonia: Pupart (9), Kreek (8), Toobal (5), Meresaar (10), Sirelpuu (1), Nommsalu (10), Esna (libero) oraz Pajusalu, Lember, Jago (1) i Rosenblatt (1)

Rosja: Biriukow (13), Połtawski (16), Grankin (1), Bierieżko (2), Wołkow (13), Kuleszow (10), Wierbow (libero) oraz Kosarjew (13), Czeremyszyn (13) i Chamuckich (1)


Bardzo emocjonujące spotkanie zafundowały tureckim kibicom reprezentacje Finlandii i Holandii. W ogólnym rozrachunku lepsi okazali się Holendrzy, wygrywając to spotkanie po emocjonującym tie-breaku 3:2. W szeregach Oranje bardzo dobrze zagrał atakujący Kay Van Dijk. Atakował on ze skutecznością 47% i zdobył 22 pkt. Reprezentanci Holandii zagrali bardzo równo. Oprócz Van Dijka bardzo dobrze spisywali się Robert Horstink i Wytze Kooistra.

W szeregach Finów z dobrej strony pokazali się środkowi Shumov i Oivanen. Trochę słabiej zagrał grający na prawym ataku „rzeszowianin" Mikko Oivanen. Z dobrej strony pokazali się obaj przyjmujący Kunnari i Sittala. Zdobyli oni odpowiednio 18 i 14 pkt. Spotkanie to było bardzo wyrównane i emocjonujące do ostatniej piłki.
Holandia – Finlandia 3:2

(25:21, 22:25, 28:30, 25:15, 18:16)

Składy zespołów:

Holandia: Trommel (8), Horstink (18), Kooistra (16), Bontje (11), van Dijk (22), van Harskamp (2), Maan (libero) oraz van Gendt, Rauwerdink (7), Lorsheijdi Snippe

Finlandia: Esko (7), Kunnari (17), Sitala (14), Oivanen Matti (12), Oivanen Mikko (13), Shumov (13), Hyvarinen (libero) oraz Sammelvuo, Hiettanen, Olli, Lehtonen i Ojansivu (1)


Zobacz także:

Wyniki grupy B Mistrzostw Europy mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved