Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Kawałek drogi przed nami

Mariusz Sordyl: Kawałek drogi przed nami

fot. archiwum

Nareszcie w pełnym składzie przygotowują się do sezonu olsztyńscy siatkarze.  To powód do zadowolenia przede wszystkim dla trenera Mariusza Sordyla, który teraz ze starej i nowej gwardii musi zbudować zespół potrafiący zagrozić czołowym ekipom PlusLigi.

Pierwszy trening typowo siatkarski, na którym do dyspozycji miałem całą kadrę odbył się dopiero w poniedziałek – mówi Mariusz Sordyl , szkoleniowiec AZS UWM Olsztyn. – Na pewno cieszymy się, że jesteśmy w komplecie. Natomiast jest kawałek drogi przed nami, potrzebujemy jeszcze dużo pracy. Obecnie mamy spore rozbieżności, jeżeli chodzi o formę graczy. Ta część siatkarzy, która w zajęciach uczestniczy od początku przygotowań, jest w trakcie ciężkiego okresu treningowego. Później dołączyli do nas Brazylijczycy Marcelo Hargreaves oraz Paulo i z nimi na zajęciach musimy postępować trochę ostrożniej. Jest też Jakub Oczko, który z kolei jest w tzw. okresie startowym. Jemu będzie łatwiej, ponieważ bez problemów wchodzi na etap zajęć, na jakim w tej chwili znajduje się drużyna .

Zawodnicy z Brazylii mają być sporym wzmocnieniem dla akademików. Obaj nie powinni mieć również problemów z aklimatyzacją w Polsce, ponieważ dobrze znają smak występów na europejskich parkietach. Środkowy Marcelo przez ostatnie dwa lata bronił barw Paris Volley, z kolei Paulo w minionym sezonie był przyjmującym Dynamo Jantar Kaliningrad. – Uważam, że mają taki potencjał, jaki zakładaliśmy, że posiadają w momencie, kiedy kompletowaliśmy zespół – ocenia obcokrajowców Mariusz Sordyl. – Nie ma jakiegoś rozczarowania, patrząc na któregokolwiek zawodnika. W jakim języku porozumiewamy się na treningach? Z Polakami kontaktujemy się po polsku (śmiech). Natomiast Marcelo mówi po francusku i angielsku, a Paulo po angielsku. Mój język angielski jest zdecydowanie słabszy od francuskiego – ale jak stwierdziłem po rozmowie z Paulo na samym początku – w komunikacji nie będzie problemów.

Siatkarze AZS do nadchodzącego sezonu przygotowują się olsztyńskich obiektach sportowych – rankami ćwiczą w OSW na ul. Bydgoskiej, a popołudniami (od tego tygodnia) na hali Urania.Trenujemy dosyć intensywnie, dlatego wszyscy w pewnym stopniu odczuwamy zmęczenie – mówi Krzysztof Andrzejewski , libero akademików. – To jest jednak taki okres, kiedy zmęczeni musimy być. Chodzi o to, by jak najwięcej popracować na siłowni, trochę także biegamy, tak by podczas rozgrywek ligowych nasze akumulatory się nie rozładowały. Energii musi nam starczyć na cały długi sezon.

Pierwszym poważnym sprawdzianem formy dla olsztynian będzie towarzyski turniej w Ełku (11-13 września). Tam zmierzą się z Delektą Bydgoszcz oraz Jastrzębskim Węglem.

Bardzo bym chciał już zagrać z jakimś rywalem, bo przecież treningi to nie to samo, co pojedynki. To są emocje, chęć zwycięstwa. Czekamy więc na ten turniej i mecze towarzyskie – dodaje Andrzejewski.

AZS UWM w sezonie 2009/2010

Rozgrywający : Jakub Oczko, Maciej Kusaj;

Atakujący: Tomasz Józefacki, Wojciech Winnik;

Środkowi : Marcelo Hargreaves, Dawid Gunia, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Stańczuk;

Przyjmujący: Paulo Anchieta Veloso Pinto, Paweł Siezieniewski, Tomasz Tomczyk, Artur Jacyszyn;

Libero : Krzysztof Andrzejewski

* Autorem tekstu jest Michał Koronowski (Gazeta Wyborcza Olsztyn)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved