Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Daniel Wilk: Skład jest młody, ale perspektywiczny

Daniel Wilk: Skład jest młody, ale perspektywiczny

fot. archiwum

Do pierwszego turnieju w Babimoście pozostały jeszcze dwa dni. O przygotowaniach do wyjazdu, rozgrywkach I ligi mężczyzn i aklimatyzacji w Trójmieście w rozmowie z serwisem treflsport.pl opowiedział kapitan Trefla Gdańsk - Daniel Wilk.

Przygotowania do sezonu rozpoczęliście na początku sierpnia. Trenowaliście w Gdańsku, później udaliście się na obóz do Kielnarowej. Jak po tych czterech tygodniach oceniasz przygotowania drużyny?

Na pewno przygotowania są ciężkie. Trener wiele od nas wymaga. Jednak wierzymy, że to przyniesie efekt i plany trenera zostaną wykonane. Ufamy mu i wierzymy, że uda się te cele zrealizować.

Skład jest dosyć młody, ale chyba pracowity?Skład jest młody ale i perspektywiczny. Zawodnicy są bardzo ambitni. Jest kilku chłopaków z I ligi, którzy stanowili o sile swoich zespołów i do tego dołączyła młodość. Jednak ta młodzież jest bardzo pracowita i pod okiem trenera Strumiło, jeśli nadal będzie tak ciężko pracować jak do tej pory, może wiele osiągnąć.

Dwa lata temu Trefl brał udział w rozgrywkach pierwszoligowych. Jednak już przed samym sezonem wróżono mu pewny awans do PlusLigi. W zespole grali prawie sami zawodnicy, którzy już wcześniej występowali na parkietach siatkarskiej ekstraklasy. W tym roku cel mamy podobny, jednak o jego realizację będzie trudniej…

Na pewno sytuacja drużyny jest teraz zdecydowanie odmienna niż dwa lata temu. Zawodnicy są dobrzy ale po części nieograni. Może się tak zdarzyć, że zabraknie czasem niewiele do wygrania ważnego seta czy też meczu. Ale szanse na awans są. Mamy młodość, ambicje i umiejętności, które będą także dobrą bazą na przyszłość – może nawet i gry w PlusLidze. Jeżeli dobrze przepracujemy ten rok i stworzymy fajny kolektyw to może uda się ten awans wywalczyć.

Jak w tym sezonie oceniasz zaplecze ekstraklasy pod względem zespołów – kto najsilniejszy, kto najsłabszy?

Można powiedzieć, że jednym z faworytów jesteśmy my, w końcu mówi się o tym, że chcemy powrócić do siatkarskiej ekstraklasy. Groźny będzie także zespół z Jaworzna. Miała być Piła, ale niestety zabraknie jej w rozgrywkach. Myślę, że trzy pierwsze kolejki pokażą mniej więcej układ sił w I lidze. Proszę zobaczyć jak było w zeszłym roku. Bielsko było skazywane na grę o utrzymanie a prawie wywalczyli awans. Dlatego jeszcze nie czas aby mówić o tym kto może spaść, a kto utrzymać się.

A jak odniesiesz się do sytuacji Jokera i Orła?

Na pewno szkoda zawodników, którzy podpisali kontrakty z tymi klubami. Co do poczynań Związku – nie chciałbym tego komentować.

W najbliższy weekend zagracie w pierwszym turnieju. Jak będziecie traktować te mecze – czysto sparingowo?

Myślę, że nieważne jaki byłby to mecz to zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo. Ale oczywiście będziemy także testować pewne ustawienia i trzeba spodziewać się licznych roszad w zespole. Po to są turnieje aby każdy zawodnik miał szansę pokazania się. Ale nie ukrywam, że trenerowi chodzi także o to aby zgrać zespół i przygotować tych zawodników, którzy będą grać, których widzi w pierwszym składzie i na których postawi w inauguracyjnych spotkaniach.

Zostałeś wybrany kapitanem zespołu. Czy pełniłeś już kiedyś taką funkcję?

Po raz pierwszy pełniłem tę funkcję w Jaworznie, od 1. stycznia po zmianie trenera. Dlatego można powiedzieć, że kapitanem będę po raz drugi. Pierwszy raz zdarza mi się być najstarszym w zespole. Mam nadzieje, że dobrze wypełnię swoją rolę.

A jak kapitan Trefla odbiera Trójmiasto? Czy całkowicie się zaaklimatyzowałeś?

W Trójmieście byłem parę lat temu na wakacjach, teraz będę tu mieszkać. Można powiedzieć, że była to jedna z przyczyn, z których zdecydowałem się zagrać w Treflu. Cieszę się, że trafiliśmy tutaj razem z moją żoną i dzieckiem. Udało nam się znaleźć bardzo fajne mieszkanie, tak więc wszyscy jesteśmy zadowoleni.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved