Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zawodniczki SKF KS Poznań wkraczają w kolejny etap

Zawodniczki SKF KS Poznań wkraczają w kolejny etap

fot. archiwum

W kolejny etap przygotowań do sezonu wkroczyły siatkarki SKF KS Poznań. Wrzesień to okres, w którym treningi skupiają się na poprawie wyskoku, dynamiki i szybkości. Zajęcia mają intensywny przebieg, a o ich skutkach przekonamy się jeszcze w tym miesiącu.

Poznańskie zawodniczki czeka we wrześniu seria meczów szkoleniowych mających na celu odpowiednie zgranie, a także sprawdzenie poszczególnych zawodniczek pod kątem przydatności do gry w meczach ligowych. Sztab szkoleniowy klubu nie ukrywa, że podczas przygotowań zostanie wyłoniona także pierwsza szóstka do gry w meczu ligowym, który odbędzie się już 26 września w Poznaniu.

To naturalne, że właśnie w tym okresie nikt nie może być pewny gry w pierwszym składzie. Każda zawodniczka powinna czuć na plecach oddech konkurentki, gdyż tylko zdrowa rywalizacja pomaga poprawić poziom sportowy – mówi Mikołaj Maćkowiak, przedstawiciel zarządu poznańskiego klubu.

O trudach w pozyskiwaniu zawodniczek opowiedział wiceprezes klubu, Michał Sułkowski:Jest problem. W tej chwili w Poznaniu pozostały zaledwie trzy kluby, w dodatku wszystkie w jednej klasie rozgrywkowej. Sporym utrudnieniem w pozyskiwaniu zawodniczek jest fakt, że część z nich przyjedzie do naszego miasta dopiero na studia, w okolicach końca września. Dlatego ostateczna kadra zespołu powinna wykrystalizować się dopiero w listopadzie. Nie ustajemy jednak w poszukiwaniach wzmocnień do zespołu, pracujemy obecnie nad kilkoma transferami. Serdecznie zapraszamy jednak wszystkie siatkarki chcące reprezentować barwy SKF KS Poznań do podjęcia treningów w naszym zespole. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać na naszej stronie internetowej pod adresem: www.skf-ks-poznan.dzs.pl.Przeciwnikiem SKF-u w pierwszym meczu ligowym będzie inny beniaminek III ligi serii „A" – MLKS „Sparta" Złotów.

źródło: inf. prasowa, skf-ks-poznan.dzs.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved