Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Waldemar Wspaniały: Jestem optymistą

Waldemar Wspaniały: Jestem optymistą

fot. archiwum

Piotr Gruszka, Paweł Woicki i Słowak Martin Sopko. Tych trzech siatkarzy Delecty Bydgoszcz w czwartek rozpoczyna grę o medale mistrzostw Europy w Turcji. Trener bydgoskiego zespołu, Waldemar Wspaniały wierzy w sukces swoich zawodników.

Myślę, że wszyscy w regionie się cieszą z tej naszej trójki – mówi Waldemar Wspaniały , trener Delecty. – Co do wyniku kadry jestem optymistą, mimo, że jesteśmy osłabieni brakiem Winiarskiego, Wlazłego i Świderskiego. Gdyby wszystkim innym zespołom, z wyjątkiem może Brazylii, zabrać trzech podstawowych graczy, każdy miałby kłopot. My tych problemów chyba specjalnie nie mamy, oczywiście, zweryfikuje to boisko, jednak wrócił Paweł Zagumny, niesamowite postępy robi Bartek Kurek, najlepszy chyba swój sezon ma Bąkiewicz, z czego się bardzo cieszę, bo go lubię. Mistrzostwa Europy to jednak duża presja i musimy też pamiętać, że poprzedni występ skończył się kompromitacją, bo po wicemistrzostwie świata zajęliśmy 11. miejsce. Ja też pamiętam, gdy dwa razy prowadziłem zespół w Ostrawie i Berlinie zajmowaliśmy 5. miejsca i to była prawie tragedia narodowa. Dziś mimo wspomnianych osłabień jest spokój wokół kadry, do czego przyczyniły się wygrane w kwalifikacjach mistrzostw świata i Memoriale Wagnera. To dobrze dla zawodników, bo chyba nie odczuwają takiej presji, a wszyscy wokół zdają sobie sprawę z potencjału zespołu.

Mecze naszego zespołu będę oglądał na żywo w telewizji. Zmieniłem nawet treningi, wydłużając je do 3,5 godziny, żeby zawodnicy też mogli dopingować swoich kolegów. Z pewnością więcej będzie grał Piotrek Gruszka, wprawdzie nie na tej pozycji co u nas, ale tyle razy był przenoszony z przyjęcia na atak, że sobie poradzi i mam szacunek dla niego, że się znów zdecydował. Martina pewnie będzie kłopot obejrzeć, nie wiem czy mecze Słowaków pokaże jakaś stacja. Widziałem go w Gdyni i uważam, że jest trochę za mało wykorzystywany. Trzymam jednak za niego, tak jak za naszych kciuki!

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved