Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W ZAKSIE chętnie trenują

W ZAKSIE chętnie trenują

fot. archiwum

Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przygotowują się do sezonu pod okiem Andrzeja Kubackiego. Zajęcia odbywają się dwa razy dziennie - rano trening siłowy: bieganie lub siłownia, wieczorem ćwiczenia z piłkami na kędzierzyńskiej hali.

W minionym tygodniu do drużyny dołączył Dominik Witczak , który gdy inni odpoczywali wyciskał „siódme poty" na plaży. – Widać po Dominiku, że okres urlopu przepracował bardzo solidnie. Dla nas liczy się to, że wrócił w dobrej dyspozycji fizycznej. Proponowaliśmy mu parę dni wolnego, ale nie skorzystał. Chyba stęsknił się za drużyną i pracą na hali, dlatego z dużym zaangażowaniem ćwiczy na zajęciach – mówi trener Kubacki . W tej kwestii Dominik nie do końca zgadza się z trenerem. – Może i ciągnęło mnie już do chłopaków, ale na pewno nie do pracy na sali. Powód? Na plaży grało mi się bardzo dobrze. Teraz jednak jestem już w Kędzierzynie i tu ciężko trenuję – powiedział.

Od pierwszego dnia w przygotowaniach uczestniczy nowy środkowy, były zawodnik AZS Politechniki Warszawskiej Jurij Gładyr . Według trenera Kubackiego siatkarz już zaaklimatyzował się w klubie. – Jesteśmy razem dopiero od dwóch tygodni, ale już teraz mogę stwierdzić, że chłopak ma poczucie humoru, jest bardzo towarzyski i otwarty. Widać też, że dość szybko nawiązał kontakt z kolegami z zespołu – powiedział szkoleniowiec. Podkreśla on, że środkowy mówi po polsku. – Nie mamy większych problemów w kontaktowaniu się, bo Jurij mówi bardzo dobrze w naszym języku. Myślę, że będziemy mieli z tego zawodnika dużo pożytku i niejednokrotnie sprawi nam radość swoją grą – dodaje.

W zespole brakuje czterech zawodników – Michała Ruciaka , Jakuba Jarosza , Michała Masnego i Tuomasa Sammelvuo , którzy 3 września rozpoczną grę na mistrzostwach Europy. Ich nieobecność nie odbija się na przygotowaniach ZAKSY. – Mam do dyspozycji ośmiu siatkarzy. Jeżeli zajdzie potrzeba zwiększenia tej liczby to zawsze będę mógł się wspomóc juniorami. Kadrowicze otrzymali natomiast okazję gry na mistrzostwach Europy i dobrze, że z niej skorzystali. Jestem przekonany, że wyjdzie to z korzyścią dla nich – kończy Kubacki.*Autorką tekstu jest Dominika Kwiek

*więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved