Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rafał Kalinowski: Boisko wszystko zweryfikuje

Rafał Kalinowski: Boisko wszystko zweryfikuje

fot. archiwum

Już za niecałe cztery tygodnie na parkiety wybiegną siatkarki II ligi kobiet. Rezerwy MOSiR Mysłowice w tym sezonie poprowadzi nowy trener Rafał Kalinowski. W rozmowie ze Strefą Siatkówki opowiedział o przygotowaniach i celach na najbliższy sezon.

W nowym sezonie poprowadzi Pan drugoligowy zespół MOSiR II Myslowice. Jakie sobie Pan stawia cele stawia ?

Rafał Kalinowski: Trudno cos powiedzieć ponieważ nie wiemy do końca jak ewentualnie zmieniły się składy naszych rywali, czyli jak będzie wyglądał układ sił w tym sezonie. To pewnie wyjaśni się dopiero po 4-5 kolejkach ligowych. Z pewnością będzie kilka zespołów, które będą aspirować do awansu. Na chwilę obecną wydaje się, że silne będą zespoły z Sosnowca i Trzebnicy ponadto wysoki i równy poziom prezentować będą Gliwice i Jawor, co wcale nie znaczy że o punkty z pozostałymi rywalami będzie łatwo. My będziemy raczej walczyć o utrzymanie , ale chcielibyśmy zająć wyższe miejsce niż w zeszłym sezonie, czyli uniknąć baraży. Boisko wszystko zweryfikuje(śmiech).

Czy w zespole zobaczymy jakieś nowe twarze?Tak. W drużynie pojawią się 3 nowe zawodniczki.

Zatem kogo zobaczymy i na jakich pozycjach w Pana zespole?

Nasz zespół zasiliła rozgrywająca Kasia Boroń, która w zeszłym sezonie występowała w naszym pierwszym zespole czyli Remagum MOSIR Mysłowice. Ponadto pozyskaliśmy Agatę Koziołek z MKS Andrychów grającą na srodku. Trzecią zawodniczką jest juniorka Wanda Cholewa , która przyszła z MOSM Tychy i w naszym zespole prawdopodobnie będzie grała na pozycji atakującej.

Jak wyglądają przygotowania do sezonu 2009/2010?

Przygotowania rozpoczęliśmy 3 sierpnia. Pierwsze 2 tygodnie pracowaliśmy na swoich obiektach. Sporo czasu spędzaliśmy w terenie i na siłowni pracując nad wytrzymałością. Następnie wyjechaliśmy na 10-cio dniowy obóz do Biłgoraju podczas, którego skupiliśmy się nad budowaniem siły i doskonaleniem techniki indywidualnej. Po powrocie z obozu dziewczyny dostały kilka dni wolnego. Aż do rozpoczęcia rozgrywek będziemy już tylko trenować na hali przy ulicy Jasińskiego. W dalszym ciągu będziemy kształtować siłę i moc a także ćwiczyć elementy techniczno-taktyczne.

Czy planuje Pan udział w turniejach towarzyskich bądź jakieś sparingi?

Tak. 5 września organizujemy turniej w Mysłowicach, na który zaprosiliśmy zespoły z Krzeszowic, Myślenic, Krzanowic, oraz Katowic i Jaworzna. Tydzień później udajemy się na turniej do Krzeszowic gdzie podobno ma wystąpić ok. 6 drużyn. W ostatni weekend poprzedzający inaugurację rozgrywek planujemy rozegrać 1 lub 2 spotkania kontrolne z naszym pierwszym zespołem.

Dotąd prowadził Pan grupy młodzieżowe.

Faktycznie, dotąd pracowałem w MOSIR Mysłowice z grupami młodzieżowymi, prowadziłem zespoły młodziczek i kadetek. Ponadto przez ostatni rok miałem okazję współpracować ze sztabem szkoleniowym SMS Sosnowiec. Sądzę, że udało mi się przez ten czas zgromadzić wiele doświadczeń, które będę mógł wykorzystać w obecnej pracy.

Zatem prócz pracy z II zespołem będzie Pan dalej zajmował sie szkoleniem młodzieży.

Zdecydowanie tak. W dalszym ciągu będę prowadził swój zespół kadetek oraz uczył podstaw siatkówki młode adeptki tej dyscypliny, które uczęszczają do 5 klasy szkoły podstawowej.

Dziękuje za rozmowę i życzę samych sukcesów.

Rozmawiał Sławomir Pawlak – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved